Po skončení kulinářské show zhubla přes 10 kilogramů. Vzhled by neměl být hlavní důvod změny, říká Viki Hrazdílková

Kuchařka Viki Hrazdílková
Kuchařka Viki Hrazdílková
Foto: se souhlasem TV Nova
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 5. 2021

Hvězda televizní kulinářské soutěže Viktorie »Viki« Hrazdílková se na obrazovkách objevovala jako úplně jiný člověk, než jakým byla před natáčením a jakým je dnes. Jako certifikovaná trenérka má ke zdravému životnímu stylu blízko, ale během účasti v show neustále něco ochutnávala, na cvičení neměla dostatek času a svou pozdější formou tak mnohé překvapila. "Hlavním impulsem bylo samozřejmě zdraví," řekla Viki Hrazdílková o hubnutí pro ŽivotvČesku.cz

Viki Hrazdílková byla jednou z divácky nejoblíbenějších účastnic v televizní soutěži amatérských kuchařů. Do finále se sice neprobojovala, ale po odvysílání na sebe výrazně upozornila úctyhodnou proměnou. Na sociálních sítích ukázala vypracovanou postavu a na cestě hubnutí začala pomáhat i svým fanouškům.

Prvotní motivací k proměně nebyl pro Viki vzhled. "Hlavním impulsem bylo samozřejmě zdraví. Díky tomu, že jsem v soutěži MasterChef musela pořád ochutnávat, byla hodně ve stresu a neměla prostor na sport, kila šla nahoru. Dobře jsem si uvědomovala, že takovýmto životním stylem se nedá žít dlouhodobě, proto jsem se po soutěži opět vrátila ke zdravému životnímu stylu, vyváženému jídelníčku a pravidelnému pohybu," řekla oblíbená kuchařka pro ŽivotvČesku.cz.

"Přechod pro mě byl defacto návratem ke zdravému životnímu stylu, který jsem vedla už před soutěží. Vzhledem k tomu, že jsem certifikovanou fitness trenérkou, zásady zdravého životního stylu mám osvojeny. V mém případě tedy skutečně šlo spíše o znovunavrácení ke zdravé stravě a pravidelnému pohybu střídající kardio aktivitu s posilovacími cviky," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Viki, pro kterou zdravý životní styl není ničím neznámým.

Mezi lidmi už léta koluje fáma, že zdravá strava je finančně náročná. Tento mýtus Viki vyvrací. "Upřímně si nemyslím, že by zdravá strava byla finančně nákladnější, ba naopak. Zelenina, luštěniny, rýže, těstoviny, drůbež jsou finančně dostupné a právě tyto suroviny by podle mě měly tvořit základ našeho zdravého jídelníčku. Osobně také dávám přednost sezónní a lokální zelenině, která je vždy cenově výhodnější," popsala Viktorie Hrazdílková pro ŽivotvČesku.cz, jak lze při zdravém stravování ušetřit.

Při hubnutí je pro mnohé největším pokušením, když je takzvaně »honí mlsná«. Sníst na posezení tabulku mléčné čokolády a sáček brambůrek v pořádku není, čas od času si zahřešit ale ničemu neškodí. Nejlepší je si sladkou dobrotu vyrobit ze zdravých surovin.

"Samozřejmě chuť si zamlsat má občas každý, ale pokud se delší dobu stravujete zdravě a vyváženě, tak vám tučné a nezdravé sladkosti přestanou chutnat. Já sama jsem velký mlsoun, ale nejvíc si pochutnám na tom, co si sama připravím. Také mě baví experimentovat a ukazovat ostatním cestu, jak mlsat zdravě. Recepty, které se mi nejvíc osvědčily a nejvíc mi zachutnaly, pak sdílím na svém Instagramu, kde se snažím motivovat všechny ke zdravému životnímu stylu. Dokonce jsem aktuálně vydala e-book s názvem Zdravý jídelníček, který obsahuje ukázkový jídelníček na měsíc se zdravými, rychlými a jednoduchými recepty a je dostupný na mém webu fitviki.cz. Díky němu už nemusí být mlsouni stravovací hříšníci s výčitkami svědomí a výkyvy váhy," řekla pro ŽivotvČesku.cz Viki, která umí své fanoušky k hubnutí motivovat.

"Po skončení soutěže jsem postupně zhubla více než 10 kilo, ale váha pro mě není rozhodující. Více mi záleželo na tom, jak se cítím, kolik mám energie a síly. Mé tělo se postupně dostalo na váhu, která je pro něj ideální, a kterou jsem měla i před soutěží. Soutěž byla tedy spíše vybočením z mého standardu a proto nyní nemám s udržováním své váhy problém. Jím zdravě, sportuju a cítím se jednoduše skvěle," popsala štíhlá kuchařka, co pro ni shazování kilogramů a udržování ideální váhy znamená.

Pro ty, kteří se na hubnutí teprve chystají, má účastnice kulinářské soutěže jednoduchou a jasnou radu. "Určitě není špatné si najít ze začátku nějakého parťáka, někoho, kdo vás podpoří a poradí vám. Může to být nejen profesionální kouč, ale také kamarádka nebo partner. Určitě by důvod změny neměl být čistě vnější vzhled. Redukce a hubnutí není jen o kráse, ale zejména o zdraví," doplnila Viki Hrazdílková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.