Po víkendu přijde konečně příjemné oteplení. Meteoroložka uvedla, kde teploty vyskočí až na 23 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2021

Proměnlivé počasí vládně měsíci květnu a slunečné dny střídají dešťové přeháňky a citelný pokles teplot. Po víkendu se ale rtuť teploměru vyšplhá dokonce až na 23 °C, což je v rámci posledních dnů, kdy přišlo výrazné ochlazení, rozhodně vítaná změna. "V pondělí očekáváme 18 až 22 °C, na jižní Moravě dokonce 23 °C. Na té frontě bude pršet na většině území republiky – bude se vyskytovat občasný déšť a dešťové přeháňky. Povodně by ale hrozit neměly," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Poslední dny vypadají z hlediska počasí hodně podobně a s malou výjimkou tomu nebude jinak ani v posledním květnovém týdnu.

"Přijde studená fronta. Odpoledne bude docházet k přibývání oblačnosti – postupně s deštěm, přeháňkami a místy i s bouřkami. V úterý nás bude ovlivňovat studená fronta úplně, bude zataženo s deštěm, přeháňkami a teploty se vyšplhají maximálně na 18 °C. Poté na naše území pronikne studený vzduch do severozápadu. Od středy do konce pracovního týdne by mělo být oblačno až polojasno. Během dne na většině území Česka s deštěm nebo s přeháňkami, podobně jako tento týden. Ranní minima se budou pohybovat mezi 8 až 4 °C a v odpoledních maximech očekáváme 13 až 17 °C, pak se dostaneme na 14 až 18 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka vliv studené fronty na počasí v novém pracovním týdnu.

Po víkendu se však Česko alespoň krátkodobě dočká konečně jarních teplot a lidé budou moci načerpat energii ze slunečních paprsků. "V pondělí očekáváme 18 až 22 °C, na jižní Moravě dokonce 23 °C. Na té frontě bude pršet na většině území republiky – bude se vyskytovat občasný déšť a dešťové přeháňky. Povodně by ale hrozit neměly," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.