Po víkendu přijde konečně příjemné oteplení. Meteoroložka uvedla, kde teploty vyskočí až na 23 °C

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 5. 2021

Proměnlivé počasí vládně měsíci květnu a slunečné dny střídají dešťové přeháňky a citelný pokles teplot. Po víkendu se ale rtuť teploměru vyšplhá dokonce až na 23 °C, což je v rámci posledních dnů, kdy přišlo výrazné ochlazení, rozhodně vítaná změna. "V pondělí očekáváme 18 až 22 °C, na jižní Moravě dokonce 23 °C. Na té frontě bude pršet na většině území republiky – bude se vyskytovat občasný déšť a dešťové přeháňky. Povodně by ale hrozit neměly," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Poslední dny vypadají z hlediska počasí hodně podobně a s malou výjimkou tomu nebude jinak ani v posledním květnovém týdnu.

"Přijde studená fronta. Odpoledne bude docházet k přibývání oblačnosti – postupně s deštěm, přeháňkami a místy i s bouřkami. V úterý nás bude ovlivňovat studená fronta úplně, bude zataženo s deštěm, přeháňkami a teploty se vyšplhají maximálně na 18 °C. Poté na naše území pronikne studený vzduch do severozápadu. Od středy do konce pracovního týdne by mělo být oblačno až polojasno. Během dne na většině území Česka s deštěm nebo s přeháňkami, podobně jako tento týden. Ranní minima se budou pohybovat mezi 8 až 4 °C a v odpoledních maximech očekáváme 13 až 17 °C, pak se dostaneme na 14 až 18 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka vliv studené fronty na počasí v novém pracovním týdnu.

Po víkendu se však Česko alespoň krátkodobě dočká konečně jarních teplot a lidé budou moci načerpat energii ze slunečních paprsků. "V pondělí očekáváme 18 až 22 °C, na jižní Moravě dokonce 23 °C. Na té frontě bude pršet na většině území republiky – bude se vyskytovat občasný déšť a dešťové přeháňky. Povodně by ale hrozit neměly," dodala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Zatímco uplynulé pracovní dny provázelo ochlazování a sem tam i dešťové přeháňky, víkend s...

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (62) má premiérovi Andreji Babišovi (66) do pátku dodat dokumenty o svém majetku. Předseda vlády zároveň požaduje audit v nemocnici, kterou Petr Arenberger v minulosti vedl. Prezident Miloš Zeman (76) se již nechal slyšet, že by odvolání Petra Arenbergera z funkce posvětil, ale vše je v kompetenci premiéra. V zákulisí se již skloňují jména osob, které by mohly současného ministra nahradit. Znovu se objevilo jméno epidemiologa Romana Prymuly (57), který ministerský post krátce zastával, než byl odvolán kvůli noční schůzce na Vyšehradě. "Zatím o tom neuvažuji," odpověděl epidemiolog na dotaz redaktorů ŽivotvČesku.cz, zda si návrat do vedení ostře sledovaného resortu umí představit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu