Po víkendu v Česku zavládnou téměř tropy. Bouřky ale budou pokračovat, uvedla Dagmar Honsová

Opalování - Ilustrační snímek
Opalování – Ilustrační snímek
Foto: Jiří Rubeš / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2021

První červnový víkend přinesl výstrahu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), která se týká nebezpečí výskytu bouřek. K nim by se na některých částech území měl připojit také vydatný déšť a krupobití. Začátek nového týdne bude pokračovat podobně, ale s letními teplotami. "Medardovský týden přinese příjemné teploty, které budou v pondělí a v úterý stoupat až na 27 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

V neděli pokračuje výstraha ČHMÚ týkající se bouřek, která zůstává v platnosti pro Ústecký kraj, Karlovarský kraj, Středočeský kraj, Plzeňský kraj a Jihočeský kraj. Bude trvat od 6. hodiny ranní až do 19 hodin a jedná se o nízký stupeň nebezpečí. Výraznou změnu nepřinese ani nový týden.

"Medardovský týden přinese příjemné teploty, které budou v pondělí a v úterý stoupat až na 27 °C, postupně se budou nejčastěji pohybovat do 24 °C. Nepříjemná bude skutečnost, že musíme i nadále počítat s bouřkami. Medard je spojený hlavně s ochlazením a tzv. Ovčími chladny, což určitě nehrozí. I nejnižší ranní teploty budou zůstávat nad 10 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že Medard se letos projeví hlavně lokálními bouřkami.

Teplé červnové dny zatím nebudou příliš lákat do vody ke koupání, protože je studená. "Teplota vody jde velmi pomalu nahoru, pořád jsme rádi za 16 °C – k žádnému velkému skoku nedojde. Musíme si ještě počkat," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka, zda to bude na koupání, nebo spíše na rychlé osvěžení a následný pobyt na sluníčku.

Bouřky by měly Česko »trápit« také po víkendu. "Vypadá to, že se s bouřkami budeme setkávat v odpoledních hodinách v průběhu celého týdne. Místy s bouřkami, místy s dešťovými přeháňkami. Nebude se to týkat plošně celé České republiky, půjde o lokální bouřky. Přesné určení míst, kde se s nimi setkáme, je velmi těžké. Zatímco v pondělí by ale neměly být nějak extrémně silné, v úterý to podle numerických modelů vypadá, že se vyskytnou spíše v Čechách. Očekáváme s nimi také přívalové deště," uzavřela Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.