Po volbách je na prvním místě novela insolvenčního zákona. Oddlužíme stovky tisíc lidí, říká poslanec Lukáš Kolářík

Poslanec Lukáš Kolařík
Poslanec Lukáš Kolařík
Foto: Se svolením Lukáše Kolaříka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 7. 2021

Poslanec za Piráty Lukáš Kolářík (37) je specialistou na exekuční a insolvenční zákon. V případě, že by se Pirátům podařilo vyhrát v říjnových volbách a sestavit následně vládu, má jasno, co bude na prvním místě. "První věcí, o kterou se rozhodně zasadím, je novela insolvenčního zákona," řekl pro ŽivotvČesku.cz politik, který je zároveň místopředsedou poslaneckého klubu Pirátů.

Letošní předvolební souboje budou značně vypjaté. Čeká se tvrdý souboj mezi hnutím ANO, jehož lídrem je současný premiér Andrej Babiš (66) a koalicí Pirátů se STAN. V posledních předvolebních průzkumech se oba subjekty přetahovaly o prvenství.

V případě, že by se Pirátům podařilo dostat se k moci, chtějí řadu věcí změnit. "Za mě první věc, kterou bych chtěl, aby se změnila, tak jednoznačně novela insolvenčního zákona, která pomůže oddlužit stovky tisíc lidí v dluhové pasti, které vrátíme zpět do ekonomického procesu. Tím získáme až 50 miliard korun ročně do státního rozpočtu a tím pomůžeme zmírnit ekonomické dopady koronavirové krize, které jsou skutečně vysoké," řekl pro ŽivotvČesku.cz poslanec za Piráty Lukáš Kolářík.

Poslanec se již dříve prosadil o to, že ve Sněmovně začátkem roku prošla novela občanského zákoníku, která znamenala konec dětských dluhů. "Dětské dluhy do Česka nepatří, konečně jsme to dokázali změnit," uvedl tehdy pro ŽivotvČesku.cz politik.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.