Počasí jako na houpačce. Víkend bude chladnější, pak ale dojde k zásadnímu teplotnímu zlomu a rtuť teploměru vystřelí až ke 12 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 2. 2022

Po pátečním přechodu studené fronty bude v sobotu do Česka proudit studený vzduch od severozápadu. "Oblačnost bude proměnlivá, místy se budou vyskytovat sněhové přeháňky, v nížinách i smíšené nebo dešťové. Na horách budou opět četnější. Ojediněle se mohou vyskytnout i bouřky," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová. V nadcházejícím týdnu nastane teplotní obrat.

Ranní teploty budou klesat na 2 až -2 °C. Denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Foukat bude čerstvý západní vítr s nárazy až 55 km/h.

"V neděli bude zpočátku dne oblačno, pouze ojediněle se sněhovými přeháňkami. Postupně ale bude docházet k dalšímu přibývání oblačnosti a srážek, které budou postupně pouze na horách sněhové, jinak bude pršet. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.  Foukat bude čerstvý západní vítr s nárazy 55 až 70 km/h," upřesnila Dagmar Honsová, jaký bude poslední den týdne.

Pak dojde ke zlomovému obratu. Po sněhové nadílce v tomto týdnu půjdou teploty v příštím týdnu rychle nahoru, také oblačnosti a srážek bude ubývat.

"Nejvyšší odpolední teploty se budou po celý příští pracovní týden pohybovat nejčastěji mezi 6 až 12 °C. Ještě vyšší teploty v tomto období naposledy přinesly roky 2004 a 2020 – tenkrát nejvyšší odpolední teploty stoupaly i přes 14 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.