Počasí: Česko potrápí silné srážky a bouřky, teploty budou okolo 20 °C. Až v polovině týdne nastane mírná změna

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 5. 2024

V sobotu se o slovo lokálně přihlásily bouřky, četnější se očekávají v neděli, kdy už bude platit výstraha na celém území. Proměnlivé počasí s častým výskytem přeháněk a deště se protáhne následně až do poloviny příštího týdne. "Nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat kolem 20 °C, při slunečné obloze o pár stupňů výš," upozornila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová a vypracovala výhled počasí pro nadcházející týden.

Po víkendu se od počasí nedá očekávat výrazné zlepšení. V pondělí bude polojasno, odpoledne oblačno a na většině území déšť, přeháňky a místy bouřky. Ranní teploty 12 až 8 °C. Denní teploty 20 až 24 °C.

"V úterý bude oblačno, během dne další přibývání oblačnosti s deštěm, místy bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 19 až 23 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová s tím, že až ve středu ve večerních hodinách dojde ke změně.

Ve středu bude zataženo s deštěm. Srážky budou ustávat později večer. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 16 až 20 °C.

Ve čtvrtek dojde na mírné zlepšení - nevlídné počasí už nebude tak intenzivní. "Očekáváme oblačno a místy déšť, přeháňky, ojediněle bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 17 až 21 °C," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

V pátek bude oblačno, místy déšť, přeháňky, místy bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

Počasí o víkendu

"První volný den bude oblačno, místy déšť, přeháňky, místy bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C," uvedla meteoroložka ohledně předpovědi pro sobotu. "V neděli bude oblačno, místy déšť, přeháňky, místy bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.