Počasí jako na draka. Foukat bude do pátku, o víkendu to bude na deštníky, říká meteoroložka

V Česku zavládlo chladnější a větrné počasí
V Česku zavládlo chladnější a větrné počasí
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 8. 2020

Česko ve středu ovlivňuje tlaková níže postupující přes Severní a Baltské moře. Vlivem toho se na většině území vyskytl silný vítr. Podobně tomu bude i v dalších dnech, o víkendu se objeví dešťové přeháňky, uvedla meteoroložka.

"Ve čtvrtek bude počasí na draka. Foukat bude přes celý den, vítr bude dosahovat rychlosti okolo 55 km/h. Od severozápadu k nám pronikne chladnější vzduch, odpolední teploty se budou pohybovat v rozmezí mezi 19 až 23 stupni Celsia. Na koupání tedy počasí nebude, protože se budou teploty pohybovat pod letní hranicí," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Z počátku dne bude ve čtvrtek převládat oblačno, zejména v severní části republiky s občasnými dešťovými přeháňkami, které budou ubývat až během odpoledních hodin.

"Dále ve čtvrtek očekávejme větrno s přesahem do pátku, ale nárazy větru nebudou dosahovat takové síly jako ve středu," upřesnila meteoroložka Dagmar Honsová.

Podle ní nás o víkendu čeká výrazné ochlazení, lidé by si měli připravit deštníky. "Půjde už o takové podzimní počasí," dodala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.