Počasí jako na draka. Foukat bude do pátku, o víkendu to bude na deštníky, říká meteoroložka

V Česku zavládlo chladnější a větrné počasí
V Česku zavládlo chladnější a větrné počasí
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 8. 2020

Česko ve středu ovlivňuje tlaková níže postupující přes Severní a Baltské moře. Vlivem toho se na většině území vyskytl silný vítr. Podobně tomu bude i v dalších dnech, o víkendu se objeví dešťové přeháňky, uvedla meteoroložka.

"Ve čtvrtek bude počasí na draka. Foukat bude přes celý den, vítr bude dosahovat rychlosti okolo 55 km/h. Od severozápadu k nám pronikne chladnější vzduch, odpolední teploty se budou pohybovat v rozmezí mezi 19 až 23 stupni Celsia. Na koupání tedy počasí nebude, protože se budou teploty pohybovat pod letní hranicí," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Z počátku dne bude ve čtvrtek převládat oblačno, zejména v severní části republiky s občasnými dešťovými přeháňkami, které budou ubývat až během odpoledních hodin.

"Dále ve čtvrtek očekávejme větrno s přesahem do pátku, ale nárazy větru nebudou dosahovat takové síly jako ve středu," upřesnila meteoroložka Dagmar Honsová.

Počasí prvních dvou měsíců nového roku přináší jedno překvapení za druhým. Sněhové kalamit...

Podle ní nás o víkendu čeká výrazné ochlazení, lidé by si měli připravit deštníky. "Půjde už o takové podzimní počasí," dodala.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu