Počasí na celý týden. Jeden zlom za druhým, hodit se budou deštníky i opalovací krémy. Kdy přijde tropických 30 °C, popsala Dagmar Honsová

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 16. 5. 2022

Ve znamení velkých teplotních výkyvů bude celý nadcházející týden. Zatímco dnes, tedy v pondělí, nebudou výjimkou teploty 28 °C, hned v úterý klesnou maxima i o deset stupňů. I další dny budou jako na houpačce a v pátek může teploměr ukázat i tropických 30 °C. "Neděle přinese strmý pád teplot a vypadá to, že denní teploty pod 20°C se většinou udrží i v posledním květnovém týdnu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Bouřky, deštníky i opalovací krémy - tento týden zkrátka počasí ukáže, co umí. V pondělí bude nejdříve jasno až polojasno, během dne začne od západu přibývat oblačnost a večer se k velké oblačnosti v Čechách místy přidá déšť, přeháňky nebo bouřky. Denní teploty vystoupí na 24 až 28 °C, chladněji bude pouze na severovýchodě území.

Do úterního rána spadne od 2 do 15 mm srážek. "Také během úterý očekáváme na většině území občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Bude oblačno až zataženo, srážky začnou ustávat během večera. Ranní teploty budou vysoko mezi 16 až 12 °C, denní teploty vystoupí na 17 až 22 °C. Na východě území bude větrno a čerstvý severní vítr dosáhne v nárazech rychlosti až 55 km/h," popsala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.  

Od středy se začne vracet slunečné počasí, jen po ránu se ojediněle objeví mlhy a teploměry ukážou 8 až 4 °C. Přes den bude jasno až polojasno, denní teploty vystoupí na 18 až 22 °C.

Čtvrtek bude dost podobný, studené ráno s minimy 7 až 3 °C, odpolední maxima naopak 23 až 27 °C, na severovýchodě kolem 20 °C. Na obloze převládne jasno až polojasno.

"Vůbec nejvyšší teploty z pracovního týdne přinese pátek. Ranní minima se budou pohybovat mezi 14 až 10 °C, odpolední maxima vystoupí na 25 až 29 °C. Opět tak budeme atakovat 30 °C," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová. Převládat bude polojasno nebo skoro jasno, během dne se při přechodně zvětšené oblačnosti mohou ojediněle vyskytnout přeháňky nebo bouřky.

S bouřkami je třeba počítat také v sobotu, kdy bude převládat oblačno, přechodně až zataženo s deštěm, přeháňkami a místy bouřkami. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 16 až 12 °C, odpolední teploty vystoupí v Čechách na 26 °C, na Moravě a ve Slezsku až na 29 °C. "Propad teplot ale přinese neděle. Převládat bude oblačno, občas déšť nebo přeháňky. Ranní teploty 14 až 10 °C, odpolední maxima mezi 16 až 20 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.