Počasí na další týden den po dni: Pád teplot, déšť a o víkendu bouřky

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 9. 6. 2024

Před námi je další týden, který bude bohatý na srážky. "Také teploty budou nízko," upozornila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz a vypracovala výhled počasí pro nadcházející týden den po dni.

"Také v novém pracovním týdnu budou v hlavní roli deštníky a pláštěnky. Teploty se budou zastavovat kolem 20 °C, až o víkendu půjdou teploty nahoru. To se ale opět do Česka vrátí i bouřky," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, s čím lze počítat během nadcházejících dnů.

Už v pondělí dojde na pokles teplot, bude oblačno až zataženo, na většině území s deštěm, ojediněle bouřky. "Později odpoledne ubývání oblačnosti a ustávání srážek. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 18 až 22 °C," popsala odbornice přes počasí.

V úterý pak lze očekávat oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 16 až 20 °C.

Ve středu si počasí nachystá oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 17 až 21 °C.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 19 až 23 °C.

A pátek se bude řídit podle stejného scénáře, jako tomu bylo v předchozím dni. "Očekávat tedy lze oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 19 až 23 °C," doplnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka, jak bude vypadat poslední den pracovního týdne.

Počasí o víkendu

V sobotu bude oblačno až polojasno, místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 21 až 25 °C.

V neděli si počasí nejpravděpodobněji nachystá oblačno až polojasno, místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.