Počasí na svatého Štěpána: Ráno to bude klouzat, sníh se objeví na horách, říká meteoroložka

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 12. 2020

Malebné bílé Vánoce nemůžeme na většině území České republiky čekat ani na svátek svatého Štěpána, tedy 2. svátek vánoční. Sníh v nížinách roztaje a změní se v ledovku, která znepříjemní život zejména motoristům. "V sobotu ráno teploty spadnou až na mínus 6 stupňů Celsia," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Českou republiku čeká oblačná až zatažená sobota. Sníh můžeme čekat jen ojediněle a udržet by se měl jen v horských oblastech. Kvůli ranním mrazivým teplotám čeká řada nepříjemností hlavně na motoristy.

"Po ránu to bude klouzat, protože to, co v pátek ze sněhu roztaje, tak zase přituhne, protože teploty ráno budou dosahovat až mínus 6 stupňů Celsia. Mělo by být oblačno až polojasno, sněhové přeháňky očekáváme pouze v horských oblastech. V odpoledních maximech bude mínus 2 až plus 2 stupně Celsia," uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu pro ŽivotvČesku.cz.

Podobné počasí by mělo v České republice panovat také v neděli. Jen ranní teploty by mohly být ještě nižší a místy by měly atakovat až mínus 10 stupňů Celsia.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.