Počasí o víkendu: Bouřky a přívalový déšť

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: KAREL KOPÁČ / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2024

Víkendové počasí bude chaotické. "Očekáváme četné přeháňky a místy bouřky. Ty budou doprovázené přívalovým deštěm a vzhledem k nasycenosti půdy vodou. Zejména na západě území opět hrozí rozvodnění menších toků," vylíčila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová, jaké počasí bude dominovat o nadcházejících volných dnech.

Teploty ale budou příjemné. "Jedná se o ideální počasí pro slimáky. Nestabilní a vlhké počasí s teplotami jen lehce přes 20 °C jim skvěle vyhovuje. A vypadá to, že vydrží nejméně do začátku června. Slimáci jsou závislí na vlhkosti vzduchu, neboť nedokáží regulovat svoji tělesnou vlhkost. Takže vlhkost po přeháňce nebo po dešti je chrání před vysycháním a ještě jim usnadňuje pohyb," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

V pátek bude oblačno až zataženo, během dne na většině území přeháňky a místy bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 18 až 22 °C.

Počasí o víkendu

V sobotu lze očekávat oblačno až polojasno, během odpoledne místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 20 až 25 °C.

V neděli si počasí nachystá oblačno, místy přeháňky a bouřky. Ranní teploty 11 až 7 °C. Denní teploty 20 až 25 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.