Počasí o víkendu ukáže aprílovou tvář. Teploty spadnou hodně nízko, neděle bude značně deštivá

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Na víkend si počasí připravilo pořádné překvapení. Celkově bude pod vlivem tlakové níže, která bude přes Česko přecházet a v neděli k nám od severu pronikne chladnější vzduch. V sobotu 1. května bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. "Ve večerních hodinách dojde k přibývání oblačnosti, tedy celou noc proprší," řekla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

"Během dne se bude zatažená obloha pozvolna probírat, šlo o tlakovou níži s frontálním rozhraním, která v noci na většinu území Česka přinesla srážky. Na Českomoravské vrchovině spadlo až 20 milimetrů a během odpoledne bude přechodně polojasno až oblačno a srážky ojediněle. Ve večerních hodinách dojde k přibývání oblačnosti, tedy celou noc proprší a tomu bude i v neděli a může spadnout dalších 40 milimetrů srážek, což je polovina dlouhodobého květnového normálu," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka s tím, že v neděli bude oblačno až zataženo, na většině území déšť, na vrcholcích hor postupně i srážky sněhové.

"Během neděle k nám pronikne studený vzduch od severu, takže denní teploty by se měly v Čechách pohybovat mezi 7 až 11 stupni Celsia, na jižní Moravě do 13 stupňů Celsia, k tomu se přidá čerstvý nárazový vítr a déšť a na horách od 1000 metrů nad mořem bude sněžit," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová, jaké počasí zavládne nad Českou republikou o víkendu.

Vlhké a nepříliš teplé jaro. Tak lze mluvit o počasí, které bude panovat o víkendu. I když...

Výraznější ubývání oblačnosti přinese pondělí, hned od úterý ale přes Česko začnou přecházet jednotlivé frontální systémy, které opět přinesou přibývání oblačnosti a srážek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.