Počasí pláče: Meteoroložka Alena Zárybnická exkluzivně zavzpomínala na Jána Zákopčaníka, který jí v ČT dělal šéfa

Alena Zárybnická
Alena Zárybnická
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 6. 2022

Česko zasáhla v pátek smutná zpráva. Ve věku 63 let dne 22. června zemřel legendární moderátor počasí Ján Zákopčaník. Na České televizi se stal legendou díky svému pozdravu "slunce v duši". Byl také vzorem pro dnešní tváře této relace. "Byl svůj… Za každou cenu a v každých okolnostech," uvedla pro ŽivotvČesku.cz moderátorka Alena Zárybnická (52).

Moderátor Ján Zákopčaník zemřel 22. června, smutná zpráva o jeho skonu se ale roznesla až o dva dny později. Na sociálních sítích začalo kolovat parte, na němž blízcí informovali, že s ohledem na přání zesnulého se s ním rozloučili v tichosti bez smutečního obřadu, jak z oznámení citoval deník Blesk.cz.

Ján Zákopčaník, pětinásobný držitel ocenění Rosnička roku, proslul díky pozdravu "slunce v duši", který se po čase stal legendárním a zlidověl. Nakonec ho musel přestat používat, aby se nedopouštěl skryté reklamy poté, co heslo ve svém spotu použil výrobce bylinného elixíru.

Informace o nečekaném skonu jednoho z nejlegendárnějších moderátorů českých obrazovek zasáhla nejen jeho nejbližší, ale také fanoušky. S úctou na něj budou vzpomínat i bývalí kolegové, například moderátorka a meteoroložka Alena Zárybnická.

"Vím to. Dělal mi dlouhou dobu šéfa v České televizi. Je to víc než 15 let. Byl svůj… Za každou cenu a v každých okolnostech. Upřímnou soustrast jeho blízkým," uvedla exkluzivně pro ŽivotvČesku.cz Alena Zárybnická, která je dodnes tváří relace počasí.

Psal se rok 2005, když Ján Zákopčaník z televizních obrazovek nadobro zmizel. Od té doby se i na veřejnosti ukazoval už jen sporadicky. Jeho hláška však nebude zapomenuta, stejně tak i jeho styl moderování.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.