Počasí se urvalo ze řetězu. Česko zasáhl silný vichr a sněžení. Promluvila Dagmar Honsová

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com

Do České republiky se »přiřítil« pocitově nepříjemný vichr. K němu se navíc přidalo sněžení, které se nevyhnulo nížinám. Výstrahu před těmito jevy vydal už v neděli Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Pro ŽivotvČesku.cz před ním varovala meteoroložka Dagmar Honsová. "Dnes bude přes naše území přecházet výrazná studená fronta – je spojena s tlakovou níží Ulli. Přijde sněhová bouře, protože na studené frontě očekáváme postupně od nadmořské výšky nad 300 metrů nad mořem srážky sněhové," upřesnila v dopoledních hodinách odbornice přes počasí.

K dešti a větru se přidalo od západu i sněžení, které se mimo hor objevilo i v nížinách. Zejména v Chebu či v okrese Praha-východ. "Na severozápadní hranice by měla studená fronta dorazit ve dvě hodiny odpoledne, do Prahy po 15. hodině, ale to »pravé ořechové« bude až kolem 16 a 17 hodin. Ve 20 hodin by pak měla dorazit do Brna," řekla Dagmar Honsová v dopoledním čase pro ŽivotvČesku.cz s tím, že kvůli Ulli bude velmi výrazně zesilovat vítr.

V noci z pondělí na úterý by se zejména kvůli nízkým teplotám mohlo objevit i náledí, které může zkomplikovat dopravu.

Duben přináší aprílové počasí. Jeden den rekordní jarní teploty, druhý výrazné ochlazení a sněhové srážky. V následujících dnech dojde ještě k výraznějšímu ochlazení a během Velikonočního pondělí do Česka dorazí bouře pojmenovaná Ulli, která bude znamenat i výrazné zesílené větru. "Na severozápadní hranice by měla dorazit ve dvě hodiny odpoledne, do Prahy asi o hodinu později, ale to »pravé ořechové« bude až v 16 a 17 hodin. Ve 20 hodin by pak měla dorazit do Brna," vyjádřila se meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Českou republiku po deseti letech čeká sčítání lidí, domů a bytů. Český statistický úřad u...

K oteplení bohužel nedojde. Do Česka přijdou chladné dny, kdy bude nutné znovu vytáhnout zimní bundy a kabáty. "Studené arktické proudění nás bude provázet až do čtvrtka, čeká nás série mrazivých teplot. Po ránu to budou teploty nejčastěji od 0 do -5 °C a v odpoledních maximech mezi 3 až 7 °C," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.