Počasí se urve z řetězu. Po teplých dnech Česko zaskočí sněžení. Meteoroložka řekla, od kterého dne

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 2. 2021

Začátek března bude nadprůměrně teplý, denní maxima dosáhnou až na příjemných 14 stupňů Celsia. Ke konci příštího týdne počasí ale ukáže svou druhou tvář. V nížinách by se měl objevit sníh, a to ve všech polohách. "V pátek se to začne měnit, na naše území bude pronikat studený vzduch," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Příští týden začne v nadprůměrných teplotách. Před víkendem ale do Česka znovu dorazí prudké ochlazení, ve kterém denní maxima budou jen kolem 1 stupně.

"Teď máme za sebou čtyři dny teplotních rekordů a v pátek na naše území dorazila studená fronta, která třeba už právě v pátek na Bruntálsko přinesla sněžení. Od 1. března nám začíná meteorologické jaro a od pondělí do čtvrtka by mělo být jasno, polojasno, ráno s mlhami a nejvyšší denní teploty budou stoupat až ke 14 stupňům Celsia. Ale v pátek se to začne měnit, začne na naše území pronikat studený vzduch. Vypadá to na srážky snížené a o víkendu by mělo začít sněžit i v nížinách," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz předpověď na nadcházející týden Dagmar Honsová.

Papalášké manýry? To rozhodně u Ivana Bartoše (40) nelze čekat nejen v jeho politické kariéře, ve které sází, jak sám říká, na férovost a naslouchání druhým lidem, ale také v jeho domácnosti. Pro ŽivotvČesku.cz ukázal svůj útulný domov, ve kterém žije s manželkou Lydií Frankou (38), dcerou Amélií a synem Bertramem. "Žijeme v pronajatém bytě nedaleko centra Prahy. V bytě máme hodně »artefaktů« z našeho života," popsal skromný design, který se rozhodně liší od bydlení některých jeho kolegů ze Sněmovny.

Víkendové počasí bude mít pořádný zimní nádech. "Při malé oblačnosti budou teploty klesat ...

Druhý týden v březnu bude průměrný, další dva pak slabě nadprůměrné. Výrazně se oteplí až závěrem měsíce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu