Počasí se urve z řetězu. Po teplých dnech Česko zaskočí sněžení. Meteoroložka řekla, od kterého dne

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Začátek března bude nadprůměrně teplý, denní maxima dosáhnou až na příjemných 14 stupňů Celsia. Ke konci příštího týdne počasí ale ukáže svou druhou tvář. V nížinách by se měl objevit sníh, a to ve všech polohách. "V pátek se to začne měnit, na naše území bude pronikat studený vzduch," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Příští týden začne v nadprůměrných teplotách. Před víkendem ale do Česka znovu dorazí prudké ochlazení, ve kterém denní maxima budou jen kolem 1 stupně.

"Teď máme za sebou čtyři dny teplotních rekordů a v pátek na naše území dorazila studená fronta, která třeba už právě v pátek na Bruntálsko přinesla sněžení. Od 1. března nám začíná meteorologické jaro a od pondělí do čtvrtka by mělo být jasno, polojasno, ráno s mlhami a nejvyšší denní teploty budou stoupat až ke 14 stupňům Celsia. Ale v pátek se to začne měnit, začne na naše území pronikat studený vzduch. Vypadá to na srážky snížené a o víkendu by mělo začít sněžit i v nížinách," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz předpověď na nadcházející týden Dagmar Honsová.

Papalášké manýry? To rozhodně u Ivana Bartoše (40) nelze čekat nejen v jeho politické kariéře, ve které sází, jak sám říká, na férovost a naslouchání druhým lidem, ale také v jeho domácnosti. Pro ŽivotvČesku.cz ukázal svůj útulný domov, ve kterém žije s manželkou Lydií Frankou (38), dcerou Amélií a synem Bertramem. "Žijeme v pronajatém bytě nedaleko centra Prahy. V bytě máme hodně »artefaktů« z našeho života," popsal skromný design, který se rozhodně liší od bydlení některých jeho kolegů ze Sněmovny.

Povelikonoční dny přinesly typické aprílové počasí, během kterého se polojasná obloha naje...

Druhý týden v březnu bude průměrný, další dva pak slabě nadprůměrné. Výrazně se oteplí až závěrem měsíce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.