Počasí se urve ze řetězu. Další silné bouřky přinese čtvrtek, před nimi teploty vystoupí na 35 °C

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 8. 2022

Úterní počasí bude daleko klidnější, než tomu bylo v pondělí. "Máme před sebou převážně slunečný den, pouze na severovýchodě území se mohou během dne ojediněle tvořit bouřky. Ty mohou být doprovázené ojediněle přívalovým deštěm o intenzitě kolem 20 mm. Počasí u nás se dostane pod vliv výběžku vyššího tlaku vzduchu. Už v 6 hodin teplota v Praze - Karlově byla na 18 °C, teplo bylo i na horách, a to například na Šeráku 15,3 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

V úterý bude jasno až skoro jasno, během odpoledních hodin bude na severovýchodě území až oblačno - tvořit se bude kupovitá oblačnost, ojediněle přeroste i do bouřkové oblačnosti a ojediněle se mohou vyskytnout přeháňky nebo bouřky. "Odpolední teploty budou také vysoko, a to od 28 až 32 °C. Teplotní rekordy začnou být v ohrožení až od středy, to půjdou teploty ještě nahoru," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz zkušená odbornice přes počasí.

Středa bude jediným pracovním dnem beze srážek. "A čeká nás pořádné teplo. Před přechodem studené fronty, bude do Česka proudit teplý vzduch od jihu. Teploty se budou zastavovat až na 34 °C. Bude jasno nebo skoro jasno. Délka slunečního svitu se bude pohybovat až na 14 hodinách. Až později večer bude na západě území docházet k přibývání oblačnosti. Odpolední teploty budou také vysoko, a to od 30 až 34 °C," popsala Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Nejteplejším dnem týdne bude čtvrtek – odpolední teploty se zastaví až na 35 °C. Během odpoledne meteorologové očekávají místy bouřky, ojediněle i silné.

"V pátek bude oblačno až zataženo, na většině území déšť, přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 19 až 15 °C. Denní teploty 22 až 26 °C, na východě území až 30 °C. V sobotu bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 22 až 26 °C," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová s tím, že v neděli se dá očekávat polojasno, ojediněle přeháňky. Ranní teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 23 až 27 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.