Teploměr vystřelí k vysokým teplotám. Dagmar Honsová uvedla, kdy a v jakých místech padne až 20 °C

Počasí – Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

V posledních dnech měsíce dubna se sice ranní teploty drží stále poměrně nízko, ale slunečních paprsků výrazně přibylo, což se ukazuje mimo jiné na aktivitě a pohybu lidí venku a v přírodě. "V polovině týdne se teploty budou šplhat až k 20 °C, ale aprílové počasí přinese také výskyt dešťových srážek, se kterými je třeba počítat," řekla meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Česko čekají polojasné až oblačné dny. I když už astronomické jaro nastoupilo před více jak měsícem, zatím je dubnové počasí velmi proměnlivé a odpovídá charakteru aprílu. Do konce pracovního týdne nedojde k žádné výraznější změně, i když kolem tlakové níže nad Západní Evropou k nám začne vát teplejší vzduch od jihu.

"Počasí u nás začne zároveň ovlivňovat tlaková níže, což znamená, že oblačnosti bude přibývat. I když dnešní den bude povedený, neočekáváme žádné srážky. Středa bude polojasná až oblačná, po ránu místy až skoro jasno a teploty se budou pohybovat mezi velmi příjemnými 14 až 18 °C," řekla Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že čtvrtek přinese dokonce ještě výraznější teplo.

"Zítra by mělo být dokonce 16 až 20 °C - v Praze, oblasti Polabí, ale zřejmě »dvacítky« dosáhneme i v nejnižších nadmořských výškách. Mělo by se jednat o druhou letošní dvacítku, což je ale na duben strašně málo. Duben bude zřejmě nejchladnějším od roku 1980. Ve čtvrtek se přidají během odpoledních hodin bouřky a dešťové přeháňky, poměrně hodně pršet by mělo v noci ze čtvrtka na pátek. Na čarodějnice by mělo začít ubývat oblačnosti, bude oblačno až polojasno. V odpoledních maximech pak 14 až 18 °C," vyjádřila se meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz.

Rázná Štěpánka Hadenová, která se proslavila tetováním a otevřeným jednáním, pro ŽivotvČesku.cz popsala, jak probíhal její rozchod s přítelem, když mu oznámila, že se chystá vystupovat ve svatební reality show. "Moc žárlil, zakazoval mi i chodit do práce. Skončilo to tak, že mi dal přes pusu," prozradila Štěpánka Hadenová pro ŽivotvČesku.cz.

Aprílový duben přinesl hodně proměnlivé počasí, kdy člověk nevěděl, jestli si má vzít trič...

"O víkendu se sem dostane další tlaková níže, kolem které k nám v neděli začne pronikat chladnější vzduch ze severu," doplnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.