Počet hospitalizovaných s covid-19 za uplynulých 24 hodin má rekord. Více než 200 lidí je ve vážném stavu

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 9. 2020

Zá úterý přibylo v Česku 151 hospitalizovaných s nemocí covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Jde podle hygieniků o nejvyšší nárůst za jediný den, a to od březnového začátku epidemie v zemi.

Počet hospitalizovaných lidí, kterým byl prokázán pozitivní test, stoupl téměř o pětinu na celkových 976, uvedl portál ministerstva zdravotnictví.

Z celkového počtu hospitalizovaných je více než 200 pacientů ve vážním stavu, který si vyžaduje 24 hodinovou péči.

Nárůst počtu těžkých případů během úterý byl mírnější než celkový přírůstek hospitalizovaných. Množství těžce nemocných vzrostlo asi o desetinu.

V souvislosti s počtem zvyšujících se klinických případů ve středu vláda oznámila zavedení nouzového stavu. Letos se tak stane podruhé. Pokud nebude prodloužen, potrvá 30 dnů. Poprvé platil od 12. března do 17. května.

Co se omezí:

Zavedením opatření bude omezena výuka na středních školách, vnitřních a vnějších aktivitách, při nichž se shromažďuje více osob. Prymula také chce omezit vnitřní aktivity maximálně na deset lidí, venkovní na dvacet osob. Utkání profesionálních sportů - fotbalové a hokejové ligy mají být od příštího týdne zcela bez diváků. Zrušeny budou také velké hudební koncerty a omezeny budou i opery a muzikály.

V restauracích bude moci být od pondělí 5. října u jednoho stolu nejvýš šest lidí. Počet lidí na církevních shromážděních vláda omezí maximálně na sto. Při církevních obřadech nemají zaznívat zpěvy.

Na svatbách a pohřbech bude počet účastníků omezen od 19. října. Přítomno bude moci být nejvýše 30 lidí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.