Podlá doktorka z Ordinace? 10 fotek Andrey Kerestešové jako milující maminky a manželky

Andrea Kerestešová Růžičková
Andrea Kerestešová Růžičková
Foto: TV Nova, archiv Andrey Kerestešové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 5. 2020

Její role Mariky Lukáčové z Ordinace v růžové zahradě může v mnoha divácích budit dojem, že s ní má Andrea Kerestešová Růžičková (35) něco společného i ve skutečnosti. Půvabná slovenská herečka je ale přesným opakem doktorky, která se dá označit za sebestřednou kariéristku. Přes deset fotek, na kterých je vyobrazena jako vzorná maminka a milující manželka, to dokazuje.

Andrea Kerestešová Růžičková pochází z východoslovenského Vranova nad Topľou a v dětství nic nenasvědčovalo tomu, že by se z ní mohla stát herečka. Po vzoru své maminky, která byla učitelkou, vystudovala střední pedagogickou školu. Pak se to v ní ale začalo lámat.

Po maturitě sice odešla zase na pedagogiku, tentokrát už ale studovala obor Tvořivá dramatika. Z univerzity si odnesla magisterský titul a začala účinkovat v reklamách. V minulosti byla tváří například jednoho z mobilních operátorů.

Osudové role a rodina

Pro půvabnou Slovenku se stal zlomovým rok 2006. Tehdy si poprvé zahrála ve filmu, v komedii Rafťáci ztvárnila hlavní ženskou postavu Kláru. Musela ji však nadabovat Andrea Elsnerová, protože Kerestešová měla výrazný východoslovenský přízvuk.

Snad nejvíc ji ale proslavil seriál Vyprávěj, který Česká televize vysílala od roku 2009. Opět hrála hlavní ženskou roli. Potom přišla role Mariky Lukáčové v Ordinaci v růžové zahradě a Andrea Kerestešová se stala nedílnou součástí českého hereckého světa.

Lukáčová je kariéristka, která jde přes mrtvoly. Někteří diváci měli tendence tak vnímat i Kerestešovou, která je však ve skutečnosti vedle skvělé herečky také milou a milující maminkou a manželkou. Na prvním místě jejího žebříčku hodnot je rodina. S manželem Mikolášem Růžičkou mají syny Tobiáše a mladšího Jáchyma. Andrea se jim věnuje na maximum.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.