Reklama:

Podzim začne v 21:21. Rovnodennost přináší období temna. Ideální čas odříznout špatné vztahy, radí vědma

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 9. 2021

Astronomický podzim začíná 22. září ve 21:21 a předchází mu úplněk ve znamení Ryb. Nastává čas, kdy přichází silné sny a lidé se na sebe napojují prostřednictvím telepatie. "Nyní se můžete nejrychleji uvolnit od špatných vztahů, návyků a nálože. Počátek podzimu je začátkem dobrých změn," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz vědma a kartářka Helen Stanku.

Reklama:

Podzimní rovnodennost (též svátek Mabon, či dožínky) přináší situaci, kdy Slunce svítí na obě dvě polokoule v tom samém stupni a stejnou délku má den i noc. Od teď budou noci stále delší a delší. V období Mabonu se děkuje nejenom za jídlo, ale také se přináší oběť bohům. Když chce člověk něco získat, musí také něco obětovat. Při troše štěstí pak bohové a vesmír lidskou oběť přijmou a sešlou lidem štěstí.

Reklama:

"Pro ty, kteří si plánují život podle astrologie, jsou Váhy a podzimní rovnodennost obdobím sběru toho, co se urodilo v průběhu posledního roku a toho, čemu dovolíme odejít. Nemusí se vždy vyhazovat všechno najednou. Život s astrologickými a sezónními cykly nám dává čas na to, aby každý měl svůj díl. Jsme takoví, jací byli i naši předkové," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz vědma Helen Stanku.

Podzimní rovnodennost přichází v době, kdy Slunce vchází do znamení Vah. Tento symbol je velmi trefný. Představuje rovnováhu a velmi opatrné vyvažování. Vše zvážit a být připravený na nadcházející těžší část roku je životně důležité.

"Lidé se musí rozhodnout, co uschovat, co konzumovat a co nechat, aby zůstalo v zemi. Jaké cibulky zasadit, aby síly přírody měly na čem zapracovat během jarní rovnodennosti. Lidé si promýšlí, bez čeho se mohou obejít bezpečně v období zimy," doplnila uznávaná vědma.

Příchod podzimu je čas, kdy je potřeba udělat pořádek ve svém životě a odstranit to, co je staré a nepotřebné a začít se řídit novými předsevzetími a vést svoji energii tak, aby si člověk přivolal hojnost materiální i citovou. Práve při podzimní rovnodennosti je čarodějná síla a moc kouzel výjimečně silná.

"Tarotová karta pro rovnodennost z velkých arkán je 21 – Svět. Tato karta říká, že věci dozrávají, přeje také cestování a novým začátkům, ale hlavně je o zásadních životních záležitostech a událostech, kterým se nedá bránit. Vše, co přijde, je správné a je potřeba to přijmout pro další posun v životě. V lásce ukazuje na pochopení různých aspektů," uvedla Helen Stanku a přidala recept na jednoduchý rituál.

"Večer 22. září můžete naplnit dvě sklenice ovsem a po pár špetkách rozházet do všech koutů vašeho obydlí. Bohové i duchové tak budou nakrmení a vám chybět v domě nebude také nic. Rozséváte hojnost pro sebe i pro druhé napořád. Ze zbytku ovsa udělejte kaši a dejte po dílku jak členům rodiny, tak i zvířatům symbolicky k večeři. Nebo zapalte bílou svíci, můžete zapálit i šalvěj, nebo dát levandulové kapky do aroma lampy a snažte se soustředit. Na malé lístečky napište na každý zvlášť všechno, co vám dělá bolest a zadržuje vás na jednom místě tak, že se nemůžete v životě posunout dál, ničí vám zdraví a plány. Každý lísteček dejte do papírové krabičky. Krabičku zakopejte někam do země blízko stromu. Představte si, že k vám přichází jasné světlo a vy začínáte nový život. Pak se vykoupejte ve slané vodě," popsala rituál Helen Stanku s tím, že je také možné jít ke stromům a požádat je, aby člověku ulevily od zátěže, špatných vztahů a zlých návyků.

Od čtvrtka 23. září budou hvězdy ve znamení Vah. To je doba, kdy je vhodné urovnat konflikty a znovu ve svém životě zvážit všechna pro a proti.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: