Pohádkový princ Josef Zíma promluvil o zdravotním stavu: Skákal bych přes kaluže, jen ty berle

Josef Zíma je před devadesátkou stále ve formě
Josef Zíma je před devadesátkou stále ve formě
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 8. 2020

I když s chůzí na tom je legendární hudebník a herec Josef Zíma (88) hůře, životní vitalitu by mohl rozdávat na potkání. Daří se mu totiž skvěle a jak sám podotýká, velkou zásluhu na tom má hudba, jež ho naplňuje a dodává mu sílu.

Ačkoliv by se zdálo, že umělce v jeho věku budou trápit především zdravotní potíže, Josefa Zímu trápí rušení koncertů v důsledku vládních nařízení. "Mám pořád nějaká vystoupení, i když nás potrápil koronavirus a doufám, že tomu bude tak nadále. Jak mi zazvoní telefon, tak se obávám, že to bude nějaký pořadatel se zrušením koncertu. Nejen já, ale všichni v hudební branži s tím mají problémy," přiznal hudebník pro ŽivotvČesku.cz své aktuálně největší potíže.

Jak sám pohádkový princ přiznal, hudba a vystupování je to, co ho nabíjí nejvíce. "Naposledy jsem vystupoval v neděli s Vlachem, já si to užívám. Všude mě vozí, všude mě dopraví, k mikrofonu mě nějak dostanou, zazpívám si, a to je myslím to, co mě dodává životní energii. Já vám to řeknu, hudba je to, co mě hrozně dodává síly. Kdyby nebylo toho omezení, klidně skáču přes kaluže," dodal pro ŽivotvČesku.cz legendární Josef Zíma, který si při chůzi pomáhá holemi "No chodím o těch francouzských holích. Ale žiji celkem fajn," uzavřel.

Josef Zíma často bývá označován jako nekorunovaný král české dechovky. Také se proslavil jako princ Radovan v Princezně se zlatou hvězdou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.