Pohledná Anna Slováčková promluvila o pocitech po dopravní nehodě mámy Dagmar Patrasové. Rodičům šlo o zdraví

Dagmar Patrasová a Anna Slováčková
Dagmar Patrasová a Anna Slováčková
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2022

Nešťastná dopravní nehoda Dagmar Patrasové (66) neotřásla jen samotnou herečkou a jejím manželem Felixem Slováčkem (79), ale logicky i jejich potomky. Zejména talentovanou Annou Slováčkovou (26), která pro ŽivotvČesku.cz poprvé promluvila v souvislosti s havárií nedaleko bydliště slavného páru na Vinohradech. "Dozvěděla jsem se to, když jsem tátovi šla popřát k narozeninám po patnácté hodině," přiblížila charismatická zpěvačka a herečka na dotaz redakce značně smutným hlasem. Stačilo totiž málo a vše mohlo skončit úplně jinak.

Místo velké narozeninové oslavy plné radostných momentů se uznávaný hudebník Felix Slováček musel vyrovnávat s tím, že se jeho manželka ocitla ve velmi nepříjemné situaci. Naštěstí se nehoda, během níž herečka poškodila zaparkované auto a s vozem následně skončila v betonové zábraně, obešla bez zranění.

"Oznámení jsme přijali okolo 14.45 hodin o tom, že se v ulici Benešovská stala dopravní nehoda, při které podle oznamovatele řidička nabourala do jiného stojícího vozu a následně do betonové zábrany. Řidička se na místě odmítla podrobit dechové zkoušce," sdělil pro ŽivotvČesku.cz na dotaz v pondělí mluvčí pražské policie Jan Daněk.

O den později se narozeninová party hudebníka tak konala bez přítomnosti herečky. Dopravní nehoda nezměnila plány jen v rámci účasti na večírku, ale podle zjištění redakce ŽivotvČesku.cz i dcera obou umělců zrušila premiéru svého nového videoklipu s názvem Dálky.

"Důvodem je věc, která mě logicky zasáhla, protože rodičům šlo o zdraví," uvedla Anna Slováčková smutným hlasem, ze kterého se zcela jasně dalo vyčíst, že jí je celá situace velmi líto, zároveň je ráda, že nehoda neměla následky na ničím zdraví. Mladá umělkyně udělala výjimku ohledně svého vyjádření, k rodinným událostem se nevyjadřuje.

Vzhledem k tomu, že se herečka odmítla podrobit dechové zkoušce, hrozí jí řada nepříjemností. "Řidiči, který odmítl dechovou zkoušku, hrozí pokuta 25 až 50 tisíc korun, zákaz řízení na rok až dva a sedm bodů. Pokud by takový řidič byl zjevně pod silným vlivem alkoholu, že by to bylo na první pohled na něm patrné, tak se nemusí vyhnout ani tomu, že by byl odsouzen za trestný čin," popsal pro ŽivotvČesku.cz špičkový advokát přes dopravní problematiku Tomáš Maxa.

Nejedná se o první autonehodu Dagmar Patrasové. V prosinci 2018 kousek od svého domu na Praze 2 nezvládla řízení a narazila do auta, které řídil mezinárodně hledaný muž. Tehdy jí policie naměřila 2,5 promile alkoholu, a okamžitě proto odebrala řidičský průkaz. Nehoda se stala v odpoledních hodinách. Se svým vozem značky mercedes herečka ujela přibližně necelých 500 metrů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.