Pohřeb Evy Jurinové proběhl v utajení. Skromné rozloučení organizoval manžel, říká přítel rodiny

Moderátorka Eva Jurinová
Moderátorka Eva Jurinová
Foto: Profimedia.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 1. 2021

Novinářka a moderátorka Eva Jurinová zemřela 3. ledna, ve věku 67 let podlehla dlouhé a těžké nemoci. Mnoho kolegů i obdivovatelů zaskočila zpráva, že poslední rozloučení s výraznou postavou televizního zpravodajství již proběhlo. "Bylo to opravdu skromné rozloučení," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Vedran Kovačevič, který s organizací pohřbu pomáhal.

Už ve středu večer se mezi českými novináři začala šířit zlá informace, že Eva Jurinová ukončila pozemskou pouť. O den později odchod známé moderátorky potvrdila rodina. Milá dáma a velká profesionálka byla do poslední chvíle obklopena svými nejbližšími. Ti rozhodli, že není na místě dělat honosný obřad.

"Rozloučení proběhlo ve středu na Olšanech. Bylo to skromné rozloučení, rodině jsem pomohl s organizací. Její manžel nechtěl velký obřad," uvedl pro ŽivotvČesku.cz rodinný přítel Vedran Kovačevič.

Na Evu Jurinovou se bude vždy vzpomínat jako na velkou profesionálku, která byla oddaná své profesi a vždy si našla čas k zaškolení začínajících kolegů.

"Eva byla výborná kolegyně, spolehlivá, vždy připravená, což je ve zpravodajství velmi důležitá vlastnost. Byli jsme sladění na stejnou vlnu. Šlo nám to. S Evou jsme se shodli v tom, že to byly na TV Nova naše nejkrásnější roky života. Byl to náš vrchol a rádi jsme na ty roky vzpomínali. Na Evu budu vzpomínat vždy jen v tom nejlepším," řekl pro ŽivotvČesku.cz zarmoucený Zbyněk Merunka, který s Evou Jurinou zůstal v kontaktu i poté, co oba ukončili působení na TV Nova.

"Po šedesátce už to není jako »zamlada«. Já byla vždy zvyklá pracovat na více frontách a tak občas zapomenu, že je třeba se šetřit," přiznala Jurinová pro ŽivotvČesku.cz v říjnu s tím, že se učí hlídat svoje zdraví a nepřepínat se. Zlá nemoc ale po novém roce ukázala svou sílu a Jurinová těžký boj prohrála.

Ve věku 67 let zemřela Eva Jurinová, která se nejvíce proslavila v televizní dvojici se Zb...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu