Pohřeb Ivany Trumpové obrazem: Fotografové zachytili zdrcenou rodinu, dorazil i exprezident

Rakev s ostatky Ivany Trumpové
Rakev s ostatky Ivany Trumpové
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 7. 2022

Pohřeb bývalé manželky amerického exprezidenta Donalda Trumpa (76) Ivany Trumpové (†73) byl naplánován na středu v kostele svatého Vincence Ferrerského na Manhattanu. Příčinou smrti bylo podle newyorského úřadu hlavního soudního lékaře zranění, které utrpěla zřejmě při pádu. Pro ŽivotvČesku.cz promluvil před pár dny bývalý velvyslanec v USA a zkušený politik Petr Kolář (59), který se s bývalou manželkou amerického exprezidenta Donalda Trumpa (76) osobně setkal. "Na posledním rozloučení nebudu, nepatřím mezi její blízké. Ale jednou jsem se s ní setkal," uvedl.

Ivana Trumpová se před osudným pádem už nějakou dobu neobjevovala na veřejnosti. Následkům zranění podlehla necelý rok po svém posledním manželovi, kterým byl Rossano Rubicondi (†49) - zemřel po pádu v koupelně.

Policie již minulý čtvrtek uvedla, že Trumpová byla nalezena ve svém bytě na schodech a že není podezření na cizí zavinění. Zemřela ve svém sedmipatrovém domě v luxusní čtvrti Upper East Side na Manhattanu. Na pohřbu, který ve středu začal v 19:30 středoevropského času, se očekávala účast mnoha vlivných osobností, včetně jejího prvního manžela, bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa, který skutečně dorazil.

Že pro něj Ivana Trumpová mnoho znamenala i roky poté, co už dávno nebyli manželé, je také patrné z toho, co o své někdejší lásce řekl pro web New York Post"Momentálně jsem v New Yorku. Cítím se dobře, alespoň trochu jsem se vyspal, ale jsem zarmoucený. Přemýšlím, jak dobře jste Ivanu znali. Znali jste ji dobře, od úplného začátku. Od té doby, co jsem ji poprvé potkal já. Byla krásná a výjimečná," otevřel se bývalý prezident ve svém vyjádření.

Účast na pohřbu potvrdily také všechny tři děti Trumpové a Trumpa – Donald mladší (44), Ivanka (40) i Eric (38). I když se s Ivanou Trumpovou bývalý velvyslanec v USA Petr Kolář osobně setkal, její pohřeb vynechal, a to z důvodu, že nepatří mezi její blízké.

"Potkal jsem se s ní jednou ve společnosti jejího o mnoho let mladšího italského přítele, mluvil jsem s ní pouze krátce, žádný dojem na mě neudělala. Na posledním rozloučení nebudu, nepatřím mezi její blízké," uvedl pro ŽivotvČesku.cz zkušený exdiplomat Petr Kolář.

Trumpová, za svobodna Zelníčková, se narodila 20. února 1949 ve Zlíně v rodině architekta. Poprvé se vdala za lyžaře s rakouským pasem Alfreda Winklmayra. Posléze v Kanadě pracovala jako modelka, po příchodu do New Yorku se seznámila s Trumpem, jehož si v roce 1977 vzala. Manželé spolu podnikali, stavěli hotely a kasina. Sňatek ukončil bouřlivý rozvod v roce 1992, nicméně v posledních letech měla Trumpová s exmanželem přátelské vztahy a v roce 2016 podporovala jeho kandidaturu na prezidenta Spojených států.

Do Česka se Trumpová ráda vracela, byla například členkou poroty na finále České Miss, objevila se na Plesu v opeře či na mistrovství světa v lyžování v Liberci. V roce 1990 doprovodil Trumpovou na cestě do tehdejšího Československa i Trump, účastnili se tehdy pohřbu jejího otce.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.