Pohřeb legendy. Kdyby to šlo, dal bych panu Štaidlovi na pohřbu květinu, říká o posledním rozloučení vdovec Rychtář

Zadušní mše za Ladislava Štaidla se zúčastnilo na 80 lidí
Zadušní mše za Ladislava Štaidla se zúčastnilo na 80 lidí
Foto: Daniel Černovský / CNC / Profimedia

V neděli 7. února proběhlo v pražském kostele sv. Ludmily tiché poslední rozloučení s hudebním skladatelem Ladislavem Štaidlem (†75), který navždy odešel 31. ledna ve věku 75 let. Zádušní mše se zúčastnilo na 80 lidí, smuteční akce byla tajná.

Zhruba osm desítek lidí přišlo v neděli do kostela sv. Ludmily na pražském Náměstí Míru uctít památku zesnulého skladatele Ladislava Štaidla při tajné zádušní mši. Smuteční akce proběhla krátce před polednem.

Legendární hudebník podlehl 31. ledna 2021 komplikacím spojeným s onemocněním covid-19 a jeho úmrtí zarmoutilo nejen českou hudební scénu, ale i celý národ. Jeho blízcí do poslední chvíle věřili a pevně doufali, že se mu podaří nad nemocí vyhrát.

Jedním z posledních přátel, který s Ladislavem Štaidlem hovořil, byl František Janeček (76), pro kterého byl nejen přítelem, ale i spřízněnou duší. "Byl to člověk nesmírně noblesní, vzdělaný, se kterým jsme si vždy měli co říct," řekl zarmoucený producent pro ŽivotvČesku.cz.

Janeček nyní myslí především na Štaidlovy děti. "Byl jsem jeden z posledních, kdo s ním mluvil. Smutné je, že po sobě zanechal čtyři děti a jim přeji, aby to ustály," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz František Janeček, který se skladatelem telefonoval krátce před jeho transportem do nemocnice.

Poslední rozloučení formou zádušní mše proběhlo v tajnosti, pokud by byl pohřeb veřejný, zúčastnil by se ho i vdovec po Ivetě Bartošové. "Je mi líto smrti pana Štaidla. Kdyby pohřeb byl veřejný, určitě bych přišel položit květinu a rozloučit se," řekl pro ŽivotvČesku.cz Josef Rychtář.

Jméno Ladislava Štaidla je podepsáno pod více než 200 písněmi, z nichž většinu napsal pro popové hvězdy tehdejší hudební scény včetně Mistra Karla Gotta (†80). Je také autorem nespočtu hitů, které složil pro desítky filmů a seriálů.

Bohuš Matuš (47) a Lucie Palkaninová (18) jsou manželé. Vzali se ve středu odpoledne v rod...

Zavřít reklamu