Pohřešovaná Roxy se vrátila domů téměř po 8 letech. Dojatá majitelka si myslela, že pejsek je dávno po smrti

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 1. 2021

Vyplašenou fenečku Roxy našli v ulicích velšského městečka Buckley o silvestrovské noci. V útulku pak zjistili, že má čip a mohli kontaktovat majitelku. "Ztratila jsem naději a celé ty roky jsem si myslela, že Roxy je po smrti," uvedla majitelka Magdalena Klubczuk (35), když si na Nový rok pejska vyzvedla. Ke shledání došlo po sedmi letech a osmi měsících.

Fenka plemene Shi-tzu jménem Roxy zmizela ze zahrady v městě Connah's Quay na jaře 2013.

"Tehdy jsem byla v práci a Roxy doma hlídali můj syn a můj bratr. Měla otevřené dveře, aby mohla do zahrady. Když jsem se vrátila z práce, byla Roxy pryč. Hledala jsem ji, volala na veterinární kliniky, ale pak se vzdala naděje. Myslela jsem si, že ji někdo ukradl, nebo je po smrti," uvedla Magdalena Klubczuk pro Daily Post.

Dnes desetiletou fenku našli na Silvestra, jak se potuluje po ulicích velšského městečka Buckley. Roxy putovala do útulku, kde se zjistilo, že má čip. Zkusili tedy zavolat majitelce.

"Když mi zavolali z útulku, tak jsem si říkala, že to přeci není možné. Byla jsem v šoku a nemohla radostí ani mluvit," dodala dojatá majitelka. Pro Roxy si do útulku dojela na Nový rok.

Domů se ale Roxy hned nepodívá, nějaký čas bude pobývat u přítele své majitelky. Paní Magdalena totiž už má doma šestiletého Stafordšírského bulteriéra a bude nutné oba pejsky postupně seznámit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.