Pokud se lidé o Velikonocích »utrhnou ze řetězu«, školy se otevřou jen na týden, uvedl Jan Blatný

Ministr zdravotnictví Jan Blatný
Ministr zdravotnictví Jan Blatný
Foto: Milan Malíček / Právo / Profimedia
Publikováno: 31. 3. 2021

Pokud se lidé o Velikonocích »utrhnou ze řetězu« a nebudou dodržovat protiepidemická opatření, hrozí podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (50), že se školy otevřou 12. dubna jen na týden, než se epidemie covidu-19 zase zhorší. Řekl to na jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví v reakci na porušování protiepidemických opatření s příchodem slunečného počasí, kdy lidé vyrazili do parků a na další veřejná místa, někteří nedodržovali rozestupy a neměli respirátory.

Poslanec Marek Benda (ODS) to spojoval se zákazem cestování mezi okresy, protože lidé nemohou opustit Prahu. "Když s tím nic neuděláme, tak tito lidé, kteří se neumějí chovat ve svém vlastním městě, pojedou do celé země a tam se budou chovat úplně stejně," řekl ministr. Přirovnal to k zimní situaci v Krkonoších.

O umožnění cest Pražanů alespoň do středočeských okresů Praha-západ a Praha-východ žádali ministerstvo vnitra v minulých dnech zástupci hlavního města. To odmítlo s odvoláním na stanovisko právě ministra zdravotnictví. Pozornost budila opět hlavně pražská podskalská náplavka, kde v pondělí večer lidi musela vyhánět i policie. Podobně zasahovali policisté i jinde v Praze. Dnes deklarovali, že na náplavce bude hlídka za hezkého počasí přítomná trvale.

Opoziční politik a výrazná tvář polistopadové politiky Miroslav Kalousek slaví dnes 61. na...

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) k tomu uvedl, že problém není, že lidé vyrazili ven, ale že nedodržovali rozestupy a nenosili povinné respirátory. Stovky Pražanů se vydaly do parků i dnes, značná část znovu bez ochrany úst a nosu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu