Reklama:

Policejní hlídka na koních u hrobů Gotta, Nekonečného a Pilarové: Životní družka krále rozkoší popsala, co tam zpěvák má navíc

Policie hlídá hroby slavných
Policie hlídá hroby slavných
Foto: Se svolením Zuzany Kardové
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 11. 2021

Za života patřil mezi nejvýraznější umělce na české hudební scéně a lidé proto i dnes vzdávají čest jeho památce. Zpěvák Daniel Nekonečný (†52) byl extravagantní osobností s vytříbeným vkusem a tomu odpovídá i místo jeho posledního odpočinku. I to je v poslední době pod dohledem policie, která hřbitov na Malvazinkách v Praze projíždí na koních. "Prý to tam chodí kontrolovat často. Nevím, kolikrát týdně, ale jezdí tam," řekla pro ŽivotvČesku.cz životní družka hudebníka Zuzana Kardová (59), která nedávno na hrobe krále rozkoší vybudovala slíbený nápis.

Reklama:

V květnu se jeden z hrobů slavných na hřbitově na Malvazinkách stal středem zájmu zlodějů. Konkrétně šlo o místo posledního odpočinku Karla Gotta (†80), odkud zmizely vzpomínkové předměty. Tehdy začaly hřbitov hlídat policejní hlídky na koních a přestože pak byl na čas klid, na Dušičky se policisté vrátili, aby na vše dohlédli.

Reklama:

Na Malvazinkách má kromě Karla Gotta hrob i zpěvák Daniel Nekonečný. Na vyhotovení desky pozůstalí dlouho čekali, je v jeho oblíbené zlaté barvě a propracovaná do posledního detailu. Ani ta se nevyhnula pozornosti policie, která je podle životní družky zesnulého hudebníka poslední dobou na hřbitově častěji.

"Na Dušičky objížděli hřbitov a hlídali. Myslím si, že nehlídali speciálně hroby slavných. Když jsme vycházeli ze hřbitova, tak jeli spodní uličkou. Myslím si, že to tam projíždí celé. Prý to tam chodí policisté kontrolovat často. Nevím, kolikrát týdně, ale jezdí tam," řekla pro ŽivotvČesku.cz Zuzana Kardová, která nedávno na hrobě nechala zbudovat nápis v charakteristickém znění zpěvákovy mluvy: »ať se práší za kočárem...«.

Památka zesnulých byla dnem, kdy si lidé vzpomněli nejen na své blízké, ale i na slavné osobnosti, které měli rádi. Přestože od Dušiček uběhl už téměř týden, hrob Daniela Nekonečného stále zdobí upomínkové předměty, svíčky a květiny. "Teď zrovna jdeme ze hřbitova a ten hrob je pořád úplně plný. Myslím si, že by byl moc rád. Jeho hrob se moc povedl, máme radost. Je všechno, jak má být," dodala Zuzana Kardová pro ŽivotvČesku.cz.

V minulosti se už kdosi pokoušel z hrobu Daniela Nekonečného jeden z upomínkových předmětů odcizit. Konkrétně se jednalo o náramek z mušlí. Tento pokus o krádež ovšem není primárním důvodem, proč policisté na koních hřbitov hlídají.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: