Policie dopadla muže, který v Nymburku praštil zdravotní sestru lopatou. Agresor řekl, co ho k činu vedlo

Pouta - ilustrační foto
Pouta – ilustrační foto
Foto: Pixabay.com
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 5. 2021

V úterý ve večerních hodinách došlo v nemocnici v Nymburku k napadení zdravotní sestry. Agresor nic netušící ženu zezadu praštil do hlavy lopatou a způsobil jí tržné zranění. Kriminalistům se nyní podařilo muže dopadnout. "Kriminalisté na případu intenzivně pracovali a dnes bylo zahájeno trestní stíhání 31letého muže," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Petra Potočná. Vysvětlila také, jaký motiv útočníka k činu přiměl.

Muž v úterý vnikl do nemocnice v Nymburku otevřeným oknem, k surovému útoku došlo okolo 22. hodiny. Podezřelý byl dopaden, k činu se doznal a také policii řekl, co ho k tomu, aby zdravotní sestru zezadu praštil lopatou do hlavy, motivovalo.

"Měli jsme vytipovaného podezřelého a ve středu v dopoledních hodinách se nám ho podařilo zadržet. Kriminalisté na případu intenzivně pracovali a dnes bylo zahájeno trestní stíhání 31letého muže, obvinění si převzal do vlastních rukou. K trestné činnosti se doznal a kriminalisté mu navíc prokázali další majetkovou a násilnou trestnou činnost," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Petra Potočná.

Důvodem, proč agresor na zdravotní sestru zaútočil, byla absurdní touha po návratu za mříže. "Muž uvedl, že šlo o úmysl, protože se chtěl vrátit zpět do vězení. Dnes jsme podávali podnět k návrhu na vzetí do vazby a budeme čekat kdy a jak soudce rozhodne," doplnila Petra Potočná pro ŽivotvČesku.cz.

Napadenou zdravotnici po útoku ošetřili kolegové, muž jí na hlavě zahradním náčiním způsobil tržnou ránu a byla nutná i hospitalizace.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.