Policie odložila případ zavražděné Niny. Smrt krásné dívky nebude potrestána

Policie našla její těle v pražské oboře Hvězda.
Policie našla její těle v pražské oboře Hvězda.
Foto: Profimedia.cz

Případ zavražděné čtyřiadvacetileté Niny H., jejíž tělo policisté objevili loni v listopadu v oboře Hvězda, byl odložen. Důvodem je, že pražské kriminalisty všechny stopy dovedly k podezřelému Janu P., jež svůj život ukončil skokem pod metro. Krásnou Ninu s největší pravděpodobností zavraždil proto, že ji miloval a ona ho odmítla. "Pachatel sám krátce po činu spáchal sebevraždu skokem pod metro a z tohoto důvodu kriminalisté věc odložili," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová.

V listopadu loňského roku probíhalo rozsáhlé pátrání po dvojici Nině H. a Janu P. Tělo teprve čtyřiadvacetileté Niny bylo téhož měsíce nalezeno v oboře Hvězda a Jan ukončil svůj život skokem pod metro. Podle pražských kriminalistů to byl právě Jan, kdo Ninu zavraždil a následně se rozhodl k sebevraždě.

"V souvislosti s úmrtím čtyřiadvacetileté ženy v Oboře Hvězda kriminalisté již v listopadu zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Policisté na základě provedeného šetření a několika znaleckých posudků prokázali, že se tohoto jednání skutečně dopustil čtyřiadvacetiletý muž, který byl naposledy zachycen s ženou na kamerovém záznamu při odchodu z jejího bydliště," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Jana k vraždě Niny pravděpodobně motivovala neopětovaná láska. Podle kriminalistů dívka nebyla naživu už ve chvíli, kdy se rodina obrátila na policii se žádostí o pomoc při pátrání. Nebyla tudíž šance ji zachránit. Vzhledem k tomu, že Jan si sáhl na život, zůstane vražda Niny nepotrestána.

Rodina zavražděné čtyřiadvacetileté Niny H. chce naplnit její sen a postavit dům pro senio...

"Muž ženě v zalesněném porostu v Oboře Hvězda způsobil bodnořezná poranění, kterým na místě podlehla. Pachatel sám krátce po činu spáchal sebevraždu skokem pod metro a z tohoto důvodu kriminalisté věc odložili," doplnila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Eva Kropáčová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.