Policie pro ŽvČ: Už máme část výsledků pitvy mrtvého kojence. Padne obvinění

Policie už má část výsledků pitvy.
Policie už má část výsledků pitvy.
Foto: Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2020

Případem mrtvého čtyřměsíčního kojence z Mělnicka se policie stále zabývá. Aktuálně probíhá vyšetřování, proto zatím nikdo nebyl obviněn. Mluvčí středočeských policistů ale pro Život v Česku prozradila, že část výsledků pitvy mrtvého kojence má už policie k dispozici.

Pitva byla nařízena už včera a čeká se na výsledky, část už jich máme k dispozici, na část ještě čekáme, ” upřesnila pro ŽvČ policejní mluvčí Středočeského kraje Lucie Nováková.

Police zároveň neupřesnila, zda matka dítěte byla propuštěna na svobodu, nebo se nachází v cele předběžného zadržení. “Tyto informace nemohu potvrdit,” dodala mluvčí.

“Pro dnešní den právní kvalifikace trestného činu stanovena nebyla. Zítra je pracovní den a vše se ukáže,“ uvedla v neděli dopoledne Nováková.

Další úkony

Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony,“ uvedla pro ŽvČ v sobotu mluvčí středočeské policie Eva Hašlová.

Bezvládné tělíčko bylo podle dostupných informací nalezené poblíž řeky parku, kde dítě mělo zmizet. Policie tak v sobotu krátce po 17 hodině ukončila pátrání.

Život někdy přináší situace, nad kterými zůstává rozum stát. Snad pro každou ženu je mateř...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu