Policie pro ŽvČ: Už máme část výsledků pitvy mrtvého kojence. Padne obvinění

Policie už má část výsledků pitvy.
Policie už má část výsledků pitvy.
Foto: Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2020

Případem mrtvého čtyřměsíčního kojence z Mělnicka se policie stále zabývá. Aktuálně probíhá vyšetřování, proto zatím nikdo nebyl obviněn. Mluvčí středočeských policistů ale pro Život v Česku prozradila, že část výsledků pitvy mrtvého kojence má už policie k dispozici.

Pitva byla nařízena už včera a čeká se na výsledky, část už jich máme k dispozici, na část ještě čekáme, ” upřesnila pro ŽvČ policejní mluvčí Středočeského kraje Lucie Nováková.

Police zároveň neupřesnila, zda matka dítěte byla propuštěna na svobodu, nebo se nachází v cele předběžného zadržení. “Tyto informace nemohu potvrdit,” dodala mluvčí.

“Pro dnešní den právní kvalifikace trestného činu stanovena nebyla. Zítra je pracovní den a vše se ukáže,“ uvedla v neděli dopoledne Nováková.

Další úkony

Na základě získaných informací jsme nalezli tělo kojence, nařídili jsme soudní pitvu ke zjištění příčin úmrtí. V souvislosti s tím prověřujeme výpovědi dvou osob, se kterými nyní provádíme další úkony,“ uvedla pro ŽvČ v sobotu mluvčí středočeské policie Eva Hašlová.

Bezvládné tělíčko bylo podle dostupných informací nalezené poblíž řeky parku, kde dítě mělo zmizet. Policie tak v sobotu krátce po 17 hodině ukončila pátrání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.