Policie už má jasno, co se stalo v případu smrti mladé ženy Niny H., jejíž tělo našli v oboře Hvězda

Nina H. přišla o svůj život ve velmi mladém věku
Nina H. přišla o svůj život ve velmi mladém věku
Foto: Archiv Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 11. 2020

Policie nadále intenzivně pracuje na případu, který otřásl Českem. Podle nových informací došlo k dalšímu kroku vedoucímu k objasnění násilné smrti čtyřiadvacetileté Niny H. Muži zákona zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vraždy.

"V tuto chvíli lze potvrdit skutečnost, že policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vraždy. Nadále probíhá prošetřování celé věci a nebudeme k ní poskytovat žádné další informace, a to s ohledem na pozůstalé," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Policejního prezidia ČR Eva Kropáčová.

Posun v případu je takový, že policie doposud neměla kvalifikaci trestného činu. Teď je zcela jasné, že mladá žena zemřela zaviněním jiné osoby.

Nina byla kamarádská mladá dívka a pomáhala těm, kteří pomoc potřebovali. Policie se přiklání k tomu, že sebevražda kamaráda mladé ženy Jana P., který zemřel skokem pod metro ve stanici Vltavská, má spolu souvislost. Policie zatím nikoho neobvinila.

"Nevylučujeme spojitost mezi oběma případy, tedy případem ženy a toho muže. Do současné chvíle nebyla obviněna žádná konkrétní osoba," dodala Kropáčová s odkazem na smrt muže v kolejišti pražského metra.

34letý muž se měl se zavražděnou dívkou před její smrtí setkat, dokonce existuje videozáznam, na kterém jsou oba zachyceni. Jakým způsobem bude vyšetřování dál probíhat, mluvčí neprozradila.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.