Policie už má jasno, co se stalo v případu smrti mladé ženy Niny H., jejíž tělo našli v oboře Hvězda

Nina H. přišla o svůj život ve velmi mladém věku
Nina H. přišla o svůj život ve velmi mladém věku
Foto: Archiv Policie ČR

Policie nadále intenzivně pracuje na případu, který otřásl Českem. Podle nových informací došlo k dalšímu kroku vedoucímu k objasnění násilné smrti čtyřiadvacetileté Niny H. Muži zákona zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vraždy.

"V tuto chvíli lze potvrdit skutečnost, že policie zahájila úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vraždy. Nadále probíhá prošetřování celé věci a nebudeme k ní poskytovat žádné další informace, a to s ohledem na pozůstalé," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Policejního prezidia ČR Eva Kropáčová.

Posun v případu je takový, že policie doposud neměla kvalifikaci trestného činu. Teď je zcela jasné, že mladá žena zemřela zaviněním jiné osoby.

Nina byla kamarádská mladá dívka a pomáhala těm, kteří pomoc potřebovali. Policie se přiklání k tomu, že sebevražda kamaráda mladé ženy Jana P., který zemřel skokem pod metro ve stanici Vltavská, má spolu souvislost. Policie zatím nikoho neobvinila.

"Nevylučujeme spojitost mezi oběma případy, tedy případem ženy a toho muže. Do současné chvíle nebyla obviněna žádná konkrétní osoba," dodala Kropáčová s odkazem na smrt muže v kolejišti pražského metra.

34letý muž se měl se zavražděnou dívkou před její smrtí setkat, dokonce existuje videozáznam, na kterém jsou oba zachyceni. Jakým způsobem bude vyšetřování dál probíhat, mluvčí neprozradila.