Policie zveřejnila detaily z vyšetřování: Matka čtyřměsíčního kojence z Mělnicka oznámila únos v 18:30. Pak označila místo, kde se tělíčka a kočárku zbavila

Matka kontaktovala polici v pátek v 18.30 hodin.
Matka kontaktovala polici v pátek v 18.30 hodin.
Foto: Archiv / Twitter
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2020

Středočeská policie v úterý oznámila příčinu úmrtí čtyřměsíčního kojence. Šlo podle pitevní zprávy o syndrom náhlého úmrtí. Dítě bylo mrtvé několik dní. Odpoledne následně zveřejnila i detaily z vyšetřování...

"V pátek krátce před 18:30 hodin jsme přijali oznámení o pohřešovaném dítěti. Matka policistům oznámila, že byla se svým čtyřměsíčním dítětem v hořínském parku, kde se slunila, usnula, a když se probudila, kočárek i s dítětem byl pryč. Policisté okamžitě vyjeli na místo a byla zahájena pátrací akce. Do té byl mimo jiné přizván i vrtulník letecké služby Policie České republiky, policisté se služebními psy a pět jednotek hasičského záchranného sboru. Kriminalisté stanovili několik vyšetřovacích verzí. Současně s pátrací akcí probíhaly nepřetržitě výslechy všech zúčastněných osob, včetně výslechů matky a jejího přítele a prověrky jejich výpovědí," uvedla ve zprávě mluvčí policie Mělnik Markéta Johnová.

Policii lhala

"Na základě prováděných šetření a zjištěných rozporů nakonec matka s přítelem změnila výpověď a uvedla, že se celé oznámení nezakládá na pravdě. Dítě dle jejich slov z jí neznámých důvodů zemřelo. Kriminalistům následně označila místo, kde se tělíčka a kočárku zbavila," uvedla dále ke skutečnostem případu smrti čtyřměsíčního kojence.

Nařízena soudní pitva

"Obě osoby jsme následně zadrželi, u kojence byla nařízena soudní pitva, která proběhla ještě téhož dne. Na základě předběžných výsledků pitvy nebylo prokázáno přímé zavinění cizí osoby, proto byli oba zadržení propuštěni. Podle předběžných výsledků pitvy dítě zemřelo na syndrom náhlého úmrtí. V době oznámení nebyla matka pod vlivem alkoholu ani drog. Na případu i nadále pracujeme, prověřujeme, zda nedošlo v souvislosti s úmrtím dítěte k jinému protiprávnímu jednání matky, přítele, případně třetí osoby," dodala mluvčí Markéta Johnová.

Tělo čtyřměsíčního chlapce našli policisté v sobotu odpoledne u řeky Labe u obce Vliněves nedaleko Hořína. Matka původně uváděla, že dítě zmizelo, když usnula při opalování.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.