Policie neukončila případ mrtvého kojence. Výsledky pitvy byly jen předběžné. Pracuje se i s verzí otravy

Policie čeká stále na výsledky pitvy.
Policie čeká stále na výsledky pitvy.
Foto: pixabay.com / Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2020

Smrt čtyřměsíčního miminka stále řeší policie. Matka zesnulého Tadeáše uvedla, že usnula v parku a chlapeček mezitím i s kočárkem zmizel. Když se kojenec našel v sobotu odpoledne bez známek života, mezi lidmi se začalo spekulovat, že mu matka, která byla mimo jiné závislá na drogách, ublížila. Policie vyloučila cizí zavinění. Stále ale čeká na výsledky kompletního pitevního rozboru.

"Případ máme stále otevřený a intenzivně na něm pracujeme. Čekáme aktuálně na komplexní výsledek pitvy. Doposud jsme dostali jen pouze předběžný, ze kterých vyplynulo, že nedošlo k cizímu zavinění. Osoby, který byly vyslýchané, byly propuštěny," řekl pro Život v Česku mluvčí mělnické policie Barbora Johnová.

Co to znamená. Policie vyhodnotila, že nedošlo k násilné smrti. Tedy dítě nebylo fyzicky napadeno a na jeho těle nebyly známky násilí. Ovšem komplexní zpráva pitvy může zamíchat současným stavem. Příčina smrti mohla být spojena třeba s nějakou látkou. Čili policie čeká na přesný toxikologický rozbor a podobně.

Výsledky pitvy

"Pokud jde o vyloučení cizího zavinění, jde o stopy fyzického násilí. V takovém případě modřiny, oděrky, bodné rány a jiné," vysvětlil pro ŽvČ advokát Tomáš Sýkora.

O matce se mluvilo v souvislosti s užíváním návykových látek. Lidé z okolí ji několikrát viděli i pod vlivem alkoholu.

Policie doposud neuvedla, co bylo příčinou smrti, čeká tedy stále na kompletní výsledky pitvy. Pro Život v Česku promluvil uznávaný psychiatr Jan Cimický o možné příčině smrti malého Tadeáška. „Je pravděpodobné, že jestli matka brala drogy v těhotenství, to dítě bylo postižené,“ uvedl Cimický. „Takže kojenec mohl zemřít z tohoto důvodu,“ doplnil jednu z možných příčin Tadeášova úmrtí.

Aktuálně ale policie pracuje i s verzí, že dítě se mohlo otrávit. Mohlo pozřít nějakou látku, která mohla vyvolat přehnanou reakci organismu. Proto jsou pro policii v tuto chvíli důležité komplexní výsledky pitvy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.