Policie zveřejnila výsledky pitvy čtyřměsíčního kojence. Matku a další osobu propustila

Policie po pitvě kojence vyloučila cizí zavinění.
Policie po pitvě kojence vyloučila cizí zavinění.
Foto: Policie ČR
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 5. 2020

Čtyřměsíční dítě, které v pátek a sobotu hledaly desítky policistů a hasičů, z Mělnicka, nezemřel násilnou smrtí. Soudní pitva vyloučila cizí zavinění. Kriminalisté proto propustili všechny zadržené, které vyslýchali.

"Dnešní výsledky soudní pitvy zemřelého dítěte vyloučily cizí zavinění. Všechny podezřelé osoby, které byly v souvislosti s případem zadrženy a vyslýchány, byly dnes propuštěny," uvedla v neděli pro TV Nova policejní mluvčí Lucie Nováková.

V dopoledních hodinách policie obdržela teprve část pitevní zprávy.

Soudem nařízená pitva

Pitva byla nařízena už včera a čeká se na výsledky, část už jich máme k dispozici, na část ještě čekáme, ” upřesnila pro ŽvČ policejní mluvčí Středočeského kraje Lucie Nováková.

V tu dobu neupřesnila, zda matka dítěte byla propuštěna na svobodu, nebo se nachází v cele předběžného zadržení. “Tyto informace nemohu potvrdit,” dodala mluvčí.

Bezvládné tělíčko bylo podle dostupných informací nalezené poblíž řeky parku, kde dítě mělo zmizet. Policie tak v sobotu krátce po 17 hodině ukončila pátrání.

Zmizení čtyřměsíčního chlapečka ohlásila jeho matka na policii v pátek večer. V hořínském lesoparku prý usnula, a když se probudila, dítě i s kočárkem bylo pryč. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.