Policisté v kraji řešili tři případy voličů bez roušek. Ochranu nosu a úst si odmítli nasadit

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Publikováno: 3. 10. 2020

Policisté v Olomouckém kraji dosud zaznamenali během letošních krajských a senátních voleb tři případy, a to napříč krajem, kdy si voliči odmítli ve volebních místnostech nasadit roušky. Občané odmítající ochranu dýchacích cest mohli odvolit, jejich jednání bude mít dohru u přestupkové komise. ČTK to dnes řekla krajská policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

"Ty tři incidenty, kdy si voliči nechtěli nasadit roušku, se staly na začátku voleb. Bylo to v Přerově, v Olomouci a ve Vápenné na Jesenicku. Tito lidé měli právo odvolit, ale dopouští se přestupku, který my zaevidujeme a postupujeme ke správnímu orgánu," řekla dnes ČTK krajská policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Zda šlo o jediné případy v kraji, zatím není jasné. "Celou statistiku dosud nemám k dispozici, opatření totiž stále trvá. Dokud komise sčítají hlasy, kolegové pořád hlídají veřejný pořádek. Oficiální informace budu mít v neděli," doplnila policejní mluvčí.

Volby do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu se letos odehrávaly v rouškách kvůli protiepidemickým opatřením v souvislosti s nákazou koronavirem. Všechny volební okrsky byly přitom ochranou dýchacích cest vybaveny i pro případ, že by je voliči neměli s sebou. Hasiči do volebních místností v republice rozvezli 3,2 milionu roušek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.