Pomněnkový den připomíná osud pohřešovaných dětí. Po těchto andílcích policie marně pátrá

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Policie ČR
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2021

Když policie vyhlásí pátrání po dětech, obvykle má do několika hodin či dní šťastný konec. Bohužel tomu tak není vždy a existují případy, v nichž už měsíce a léta nedošlo k jakémukoliv posunu. Pomněnkový den, který připadá na 25. května, připomíná osudy pohřešovaných andílků a jejich blízkých, kteří se o ně obávají. Podívejte se, které děti policie stále marně hledá.

Míša Muzikářová

Dne 11. ledna 2017 údajně cestou do školy zmizela tehdy teprve dvanáctiletá Míša Muzikářová z Ústí nad Labem. Případ této dívenky otřásl Českem, protože policie z jejího zmizení podezřívala partnera matky dívky - pedofila Otakara S., který však 30. ledna 2017 spáchal sebevraždu. Míša v minulosti neměla žádné problémy s chováním a případ byl nakonec odložen.

Nikolas Zedníček

V září 2015 v blízkém okolí Brna beze stopy zmizel teprve sedmiletý Nikolas Zedníček, který se nevrátil z dovolenky v Klokánku. Policie předpokládá, že přestože byl svěřen do péče babičky, je možné, že se nachází v zahraničí se svou matkou. Taková jistota ale neexistuje, nalezen nebyl a proto je stále v databázi pátrání.

Patrik Tuťo

Teprve devítiletý Patrik Tuťo byl naposledy spatřen v březnu roku 2012 v Ústí nad Labem v městské části Předlice, od té doby jako by se po něm slehla zem. Odešel hledat klacík vhodný k opékání buřtů, ale už se nevrátil. Jeho případ se nepodařilo uzavřít, přestože je podle vyšetřovatelů pravděpodobné, že spadl do nedalekého Ždírského potoka a utopil se. Jeho tělo zatím nebylo nalezeno.

V galerii se podívejte na malé andílky, po kterých policie dodnes bez úspěchu pátrá. Možná právě díky vám se nakonec alespoň jednoho z nich podaří najít.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.