Poprvé od smrti otce má důvod k radosti. Anna Kellnerová slaví velké vítězství na koni za miliony

Dcera zesnulého miliardáře Petra Kellnera
Dcera zesnulého miliardáře Petra Kellnera
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 8. 5. 2021

Od dětství milovala koně a její otec ji v zálibě, která přerostla v profesi, vždy zcela podporoval. Dnes by byl Petr Kellner, který v březnu ve věku 56 let zemřel po leteckém neštěstí na Aljašce, na dceru neskonale pyšný. Anně Kellnerové (24) se podařilo na koni se jménem »Catch me if you can« za 250 milionů korun zvítězit v Poháru národů parkuristů.

Po dlouhých týdnech smutku po smrti tatínka se na tváři Anny Kellnerové konečně znovu objevil úsměv. Společně s Alešem Opatrným, Ondřejem Závarou a Kamilem Papouškem triumfovala v Poháru národů parkuristů ve Velké Chuchli.

"Je to krásné a pro všechny pěkný zážitek. Jsem strašně ráda, že můžu závodit s tak skvělými parťáky a koňmi," řekla Anna Kellnerová bezprostředně po triumfu.

Anna Kellnerová oslavila úspěch na klisně se jménem »Catch me if you can«, kterou jí otec pořídil v roce 2018 za 250 milionů korun. Zájem o ni tehdy měl i miliardář Bill Gates, Petru Kellnerovi se ale podařilo ho přeplatit.

"V koupích koních hraje nějakou roli prestiž. Jsem přesvědčený o tom, že do budoucna může jít u této klisny o dobrý kšeft. Investice se v tomto případě může vrátit nejen v podobě případných úspěchů. S ohledem na to, že jde o klisnu s kvalitními geny, lze těžit i z prodeje jejich hříbat, či dokonce embryí. Jejich aukce jsou v dnešní době zcela běžné. U plnokrevníků to není možné, protože se berou jako živel zplozený přirozenou cestou, takže v tomto směru v byznysu cena hrála svou roli," uvedl ke klisně pro ŽivotvČesku.cz legendární žokej Josef Váňa.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.