Pořádně jsme křičeli a já jsem moc pyšná, zhodnotila vítězství nad Skotskem sestra Patrika Schicka

Patrik Schick a jeho sestra Kristýna
Patrik Schick a jeho sestra Kristýna
Foto: Se svolením Kristýny Schickové
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 6. 2021

On je momentálně největší hvězdou českého fotbalu, ona je vyhledávaná modelka. Sourozenci Patrik (25) a Kristýna (26) Schickovi se vzájemně hodně podporují a bylo jasné, že něžná modelka si zápasy fotbalového EURA nenechá ujít. "Musím říct, že jsme se doma hodně pyšnili," smála se Kristýna, když měla pro ŽivotvČesku.cz ohodnotit výkon bratra, který dvěma góly odrovnal domácí Skotsko.

V Hampden Parku v Glasgow se české reprezentaci povedla parádní odveta za všechna příkoří, které u české fotbalové veřejnosti vzpomínky na Skotsko v poslední době vyvolávají. Utkání mělo dva hrdiny - v brance podal skvělý výkon Tomáš Vaclík, v útoku projevil obdivuhodný střelecký instinkt Patrik Schick.

Český útočník načal Skoty před poločasem, kdy se prosadil hlavou po centru Vladimíra Coufala. Spektakulární gól si Patrik Schick schoval na druhý poločas. V 52. druhé minutě se zdálo, že spolu s Jakubem Janktem půjdou do přečíslení. Jenže Schick zvedl hlavu, zkontroloval postavení skotského gólmana Marshalla a pár metrů za polovinou hřiště vystřelil. Výsledkem je gól, který může svou krásou konkurovat památnému lobu Karla Poborského z roku 1996.

"Brácha jede bomby, že? Zakřičeli jsme si, to je jasný," smála se Kristýna Schicková, když ji redakce ŽivotvČesku.cz oslovila, aby výkon svého bratra zhodnotila.

"Utkání jsem sledovala do 82. minuty, pak jsem musela jít vyzvednout zásilku. Dívala jsem se s manželem a pyšnili jsme se. Já jsem na brášku opravdu moc hrdá," popsala své emoce pro ŽivotvČesku.cz půvabná modelka, která momentálně pečuje o malého syna Elliota.

"První zápas byl hodně důležitý, jsem přesvědčená, že vítězství klukům dodalo sebevědomí a myslím si, že vykročili za postupem ze skupiny. Doufám, že nyní už jim to neuteče," zatipovala si mladá dáma a zavzpomínala na bratrovy fotbalové začátky.

"Mně naštěstí do branky netahal. Nebo možná jo, ale to už si nepamatuji. Většinou, když jsme přišli domů ze školy, se ptal, kde je táta a jestli s ním půjde kopat. Pamatuji si, když dostal první kopačky a říkal mámě, jak na ně ve škole celý den myslel a nemohl se dočkat, až si v nich půjde zahrát. Leštil si je, staral se o ně a miloval je mít na sobě. Na stadion fandit jsme chodili celá rodina," řekla pro ŽivotvČesku.cz Kristýna Schicková, která doufá, že její brácha přidá na EURU další důležité góly.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.