Porovnejte, jak fungují vztahy ve vaší rodině a u herečky Evy Holubové. Svěřila, co je zkrátka tabu

Herečka Eva Holubová
Herečka Eva Holubová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 11. 2021

Ne všechny známé osobnosti mají dobré vztahy se svými dospělými potomky. To se ale rozhodně netýká herečky Evy Holubové (62), která se netají tím, že díky harmonii jí to brilantně klape se svými dvěma dětmi. Vzájemný respekt pak nenarušuje ani to, že potomci tráví poměrně dost času v zahraničí. "Člověk se o to musí opravdu snažit a něco pro to dělat," popsala pro ŽivotvČesku.cz herečka, co je naprosto základní, aby rodina držela spolu bez komplikací. Máte to doma podobně?

Na sociálních sítích Evy Holubové (62) jsou velice často k vidění společné fotografie s její dospělou dcerou Karolínou (27), která je velmi úspěšnou fotografkou, a jejím partnerem, bývalým fotbalistou a nyní modelem a hercem Matějem Paprčjakem (30). Ze snímků je vidět, že jsou si všichni velice blízcí. To se týká také hereččina syna Adama (27), který však nemá svět sociálních sítí příliš v oblibě, a tak se jich spíše straní. Obě děti má herečka se svým manželem Miroslavem Zdeňkem, s nímž žije už třicet let. Svou lásku zpečetili ale v roce 2009, oddával je tenkrát v Americe sám Miloš Forman (†86).

Důležitým pravidlem, aby vztahy v rodině fungovaly, jsou osobní kázeň a také morální zásady. Ale nefungovalo by to bez lásky a respektu. "Na to, aby člověk měl s dětmi dobré vztahy, neexistuje nějaký recept nebo návod. To takhle jednoduše říct nejde. Kdybych to měla opravdu hodně zjednodušit, tak bych řekla, že my se zkrátka máme v rodině rádi a nelžeme si. To je hlavní," prozradila pro ŽivotvČesku.cz Eva Holubová s tím, že ne ve všech rodinách je lidově řečeno vše zalité sluncem.

Přitom právě rodina učí, jak fungovat v životě. Jednoznačně by měla poskytovat lásku a zázemí všem svým členům. Důležitým atributem pevných vazeb je i podpora. Bohužel, málokde to ale funguje ideálně a ve všech směrech.

"Znám kolem sebe příběhy z jedné i druhé strany, kde si lidé opravdu přáli mít pěkné vztahy v rodině, ale nepodařilo se jim to. Někdy to nevyjde, a to mi připadá vážně smutné," povzdechla si nad smutnou realitou oblíbená herečka.

Kvalitní rodinné vztahy nejsou samozřejmostí a vyžadují logicky jako vše v životě pravidelnou »údržbu«. "Oni si lidé docela často myslí, že pro to nemusí nic moc dělat a dobré vztahy budou mít automaticky. Jenže tak to vážně není, je za tím opravdu práce a člověk musí mít vůli a doopravdy hodně se snažit. Není to prostě zadarmo," dodala pro ŽivotvČesku.cz držitelka Českého lva z roku 2000 za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Ene bene.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.