Poslední dodělávky uvnitř stavby, zahrada plná zeleně. Tubusový palác Tomia Okamury už obývají lidé

Autor: ŽivotvČesku | Dům Tomia Okamury
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 8. 2021

Stavba, která si získala enormní pozornost především díky svému neotřelému vzhledu, už nezeje prázdnotou. Luxusní dům předsedy hnutí SPD Tomia Okamury (49) je místem, kde ještě donedávna probíhaly stavební úpravy a vše se kompletovalo. Jenže to už je minulost. Dům na pražském Břevnově má už první obyvatele. "Kolaudační souhlas byl vydán," potvrdil mluvčí stavebního úřadu Praha 6 pro ŽivotvČesku.cz před pár měsíci.

Na české poměry velmi neobvyklá vila Tomia Okamury přešla do fáze, kdy už v ní bydlí lidé. Uspořádání vnitřních prostor by mělo mít 6 pracoven, 8 ložnic, 5 toalet, 3 koupelny, 6 hal, 3 kuchyně, 3 jídelny a 6 obývacích pokojů. Neměla by chybět ani garáž pro pět automobilů. Střecha některých tubusů poslouží jako terasa, z níž bude krásný výhled na Prahu. Aktuálně se pracuje už jen na zahradě, která je oázou zeleně. Když se redaktor portálu ŽivotvČesku.cz dostavil na místo, kde luxusní dům Okamury stojí, na zahradě pracovali dva lidé.

"Není to moje zásluha, jde o nápad světově uznávaného architekta Christiana Kereze. Kývl jsem na to, protože se mi to líbilo," uvedl již dříve samotný majitel objektu Tomio Okamura pro ŽivotvČesku.cz.

Dílo, které je návrhem švýcarského architekta, hodnotí kladně i uznávaná architektka Petra Kunarová, pro kterou jde o netradiční pojetí domova. "Myslím, že je dobře, pokud se v českém prostředí naučíme věcně diskutovat o architektuře jak mezi odborníky, tak mezi širší veřejností. Tento projekt je do diskuze jistě dobrým příspěvkem," vyjádřila se pro ŽivotvČesku.cz k novému domovu předsedy SPD.

Unikátní projekt měl započít už před sedmi lety, ale do cesty jeho realizaci se postavili úředníci z Městské části Praha 6. Situace se však změnila v roce 2016, kdy díky úpravě stavebních předpisů Tomio Okamura získal potřebné povolení a mohl zahájit stavbu extravagantního domu. Ten už je v současné době hotový a prošel kolaudací. "Kolaudační souhlas pro nemovitost pana Okamury byl vydán," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz již dříve mluvčí stavebního úřadu Praha 6 Jiří Hannich.

Dům Tomia Okamury
Dům Tomia Okamury
Foto: ŽivotvČesku

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.