Poslední minuty života Valiho z Maxim Turbulenc: Alkohol, tanec a kolem půl třetí ráno nastala smrt

Daniel Vali
Daniel Vali
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2024

O víkendu fanoušky hudebního uskupení Maxim Turbulenc zasáhla tragická zpráva o smrti Daniela Valiho. Bylo mu 53 let. Oblíbený bavič zemřel uprostřed dobře rozjeté zábavy v klubu v Klánovicích, který velmi často navštěvoval, jak dokazuje níže snímek starý pár týdnů. Redakce ŽivotvČesku.cz v souvislosti s jeho skonem oslovila hudebníka Felixe Slováčka, který umělce znal z doby, kdy vystupoval s Dádou Patrasovou. "Jsme z toho oba zdrceni," uvedl.

"Je to velmi smutné, já i Dáda jsme z té zprávy zarmouceni. Byl to mladý život," smutným hlasem doplnil slavný saxofonista pro ŽivotvČesku.cz.

Deník Blesk.cz přinesl detaily, které předcházely náhlému skonu Valiho. Rozpovídala se o nich svědkyně. Konkrétně periodiku přiblížila poslední minuty života umělce. "Dan popíjel, tančil, řádil… Pak najednou spadl k zemi a… Zemřel," uvedla s tím, že šlo o party, kde Vali s partou přátel dost slavil a alkoholem se nešetřilo.

Daniel Vali byl v klánovickém klubu častým hostem. Svědčí o tom i snímek z letošního února. Patrné z něj je, že si umělec uměl užívat dobré zábavy.

Podle mluvčí pražských záchranářů Jany Poštové posádka zdravotníků vyjížděla do Klánovic po půl třetí ráno k muži se zástavou srdce.

Než záchranáři dorazili na místo, resuscitaci podle instrukcí operátorů tísňové linky prováděli svědkové. Následně se dalších přibližně třicet minut o obnovení životních funkcí snažili profesionálové. "Bohužel bez výsledku," dodala Poštová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.