Poslední rozhovor s Libuší Šafránkovou. Milovaná herečka v něm promluvila o manželovi Josefu Abrhámovi

Profimedia
Libuška Šafránková s manželem Josefem Abrhámem
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
josef.stastna@zivotvcesku.cz
Publikováno: 9. 6. 2021

Svět české kinematografie zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 68 let zemřela filmová Popelka Libuše Šafránková. V posledním rozhovoru, který poskytla pro redakci ŽivotvČesku.cz, vyprávěla o tom, jak dobře se jí hraje s manželem Josefem Abrhámem (81). "Točit s manželem je pro mě taková jistota. Cítím se svobodná," řekla pro ŽivotvČesku.cz nedávno při ohlédnutí za legendárním snímkem Vrchní, prchni.

Libuše Šafránková dne 7. června oslavila 68. narozeniny. Na oslavě nikdo nemohl tušit, jaké černé okamžiky nastanou za pouhé dva dny. O odchodu jedné z nejvýraznějších českých hereček informoval web CNN Prima News, redakci smutnou zprávu potvrdil Josef Abrhám mladší.

Tragická zpráva zacloumala také s další hereckou legendou. Jiřína Bohdalová v první reakci myslela právě na Josefa Abrháma, který svou manželku celý život velmi ctil. "Nejste poslem dobrých zpráv, nevěděla jsem to. Je to hrozná zpráva, hodně teď myslím na Pepíka Abrháma… Je mi to líto, nezlobte se," řekla pro ŽivotvČesku.cz herečka Jiřina Bohdalová a zavěsila telefon. Právě Josef Abrhám stál celý život po boku nadané a okouzlující ženy.

V posledním rozhovoru, který Libuše Šafránková pro ŽivotvČesku.cz poskytla, popsala, co pro ni manžel znamená jako filmový kolega. "Točit s manželem je pro mě taková jistota. Je to stejná jistota jako s Láďou Smoljakem či Zdeňkem Svěrákem, můj manžel k nim patří, a když jsem byla v jejich společnosti, tak jsem se cítila úplně svobodná," vzdala hold žena, kterou si různé generace filmových diváků navždy budou pamatovat jako tu nejkrásnější Popelku.

V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz se ohlédla za rolí ve snímku Vrchní, prchni. Po boku Josefa Abrháma si zahrála roli Heleny Vránové. Na účast ve filmu vzpomínala s velkou pokorou a vděkem.

"Já jsem byla přizvaná, byla to pro mě čest, že jsem byla přizvaná mezi tyto moje kamarády a oblíbence jako byl Láďa Smoljak a Zdeněk Svěrák. A právě Láďa Smoljak pro mě hrozně znamenal - díky tomuto filmu jsem se hodně naučila. Byl to vlastně můj začátek s touto dvojicí velikánů a toho jejich vidění si velmi vážím dodnes. Má to stále platnost, i přes dlouhá desetiletí," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz Libuška Šafránková na spolupráci s personami českého filmu.

Herečka zemřela krátce po oslavě svých 68. narozenin. Česká filmová scéna tak ztratila historicky jednu z nejlepších hereček.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu