Poslední rozloučení s dámou českého filmu a divadla. Památku Hany Maciuchové uctila řada osobností

Zádušní mše za herečku Hanu Maciuchovou
Zádušní mše za herečku Hanu Maciuchovou
Foto: foto CNC: Marek Patek / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 2. 2021

Proběhlo poslední rozloučení, kterým herečtí kolegové uctili památku velké dámy českého filmu a divadla Hany Maciuchové (†75), která zemřela po dlouhé nemoci 26. ledna 2021. Zádušní mše se konala v úterý 16. února odpoledne v kostele sv. Ludmily na pražských Vinohradech.

Pro herecký svět i veřejnost bylo úmrtí legendární herečky Hany Maciuchové velkou ránou, se kterou se jen těžko smiřuje. Byla výjimečnou osobností, nadanou umělkyní a nikdy neztrácela svou pověstnou eleganci. 26. ledna podlehla dlouhé a těžké nemoci, která se jí stala nakonec osudnou.

"Já jsem s ní mluvila, to není tak dlouho, ale nevěděla jsem, že je to takto zlé… Ona byla vždy velmi milá, hodná, krásná a vzdělaná holka. Je mi to moc líto, nemám co dál říct," vyjádřila se Jaroslava Obermaierová den po jejím náhlém skonu pro ŽivotvČesku.cz.

Přes současný nepříznivý stav s epidemií nechtěli její kolegové, pro mnohé z nich byla životní i profesní učitelkou, nevzdat čest její památce a naposledy se s ní rozloučit. Zádušní mši za Hanu Maciuchovou zorganizovala herečka Simona Postlerová (56) a zúčastnilo se mnoho známých osobností, které cítily povinnost říci poslední sbohem české herecké legendě.

Mezi nimi byli například Jaroslav Satoranský, Svatopluk Skopal, Jitka Schneiderová, Petr Kostka, bývalá první dáma Dagmar Havlová a mnoho dalších.

Poslední rozloučení s legendární herečkou a milou dámou Hanou Maciuchovou (†75) proběhlo v...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu