Utajený pohřeb Hany Maciuchové. Rozloučit bych se chtěla, ale je to složité, říká Jaroslava Obermaierová

Herečka Hana Maciuchová
Herečka Hana Maciuchová
Foto: nextfoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 3. 2. 2021

Poslední rozloučení s legendární herečkou a milou dámou Hanou Maciuchovou (†75) proběhlo v pondělí v Olomouci. Rodina uspořádala skromný obřad. Velké pohřby ani současná situace neumožňuje. "Je samozřejmé, že bych se s ní chtěla rozloučit, ale je to nyní složité s cestováním a do toho vládní omezení," řekla pro ŽivotvČesku.cz herecká kolegyně a kamarádka Jaroslava Obermaierová (74).

Hana Maciuchová zemřela 26. ledna po těžkém boji se zákeřnou chorobou. Rodina připravila poslední rozloučení v Olomouci - tedy ve městě, které herecká legenda milovala.

"Zemřela 26. 1. 2021, v ten den osud stál v cestě," stojí na parte, které nechala rodina vytisknout. Město Olomouc nechalo v pondělí odpoledne z amplionů zahrát hudbu Vadima Petrova (†88) z televizních Krkonošských pohádek. Tam Hana Maciuchová ztvárnila roli dívky Anče, která slouží hamižnému milostpánovi.

"Statutární město vyjadřuje hlubokou soustrast rodině paní Hany Maciuchové. Paní Hano, upřímně a z celého srdce děkujeme za vše, co jste nám svým uměním i celým vaším životem dávala," zaznělo podle Blesku z městských amplionů.

Pohřeb byl v úzkém rodinném kruhu. Herečtí kolegové se loučili jen ve vzpomínkách. "Je samozřejmé, že bych se s ní chtěla rozloučit, ale je to nyní složité s cestováním a do toho vládní omezení. Ani jsem o pohřbu nevěděla. Ten její odchod je mi pořád moc líto," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Jaroslava Obermaierová, která se s Maciuchovou potkávala například v seriálu Ulice.

Hana Maciuchová se narodila ve Šternberku, do Olomouce se dostala díky střední škole. Právě v Olomouci v první polovině šedesátých let začala poznávat vůni a prach divadelních prken. Ve městě trávila i poslední chvíle, než odešla do hereckého nebe.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.