Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou bez její matky Jany. Roli v tom sehrál vážný důvod

Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou
Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 5. 2024

Poslední sbohem dceři –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ Simoně Postlerové (†59) –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ dát nepřišla. Řeč je o matce zesnulé umělkyně Janě Postlerové (80). Obecně se ví, že spolu obě ženy nemluvily, což nebyl pravděpodobně »nepřekročitelný« důvod. Když se rovněž herečka a dabérka dozvěděla, že její dcera v neděli 5. května zemřela, zhroutila se. Smutnou zprávu těžce nesli i mnozí kolegové umělkyně, jak uvedli někteří pro ŽivotvČesku.cz, když je redakce oslovila.

V úterý 14. května se konalo poslední rozloučení se slavnou herečkou a dabérkou Simonou Postlerovou. Pohřeb známé umělkyně započal v 10 hodin v Divadle na Vinohradech. Poslední sbohem přišly herečce dát nejznámější hvězdy české divadelní a filmové scény. Mezi nimi nechyběla Jiřina Bohdalová, Simona Stašová či Otakar Brousek mladší a další.

Dnes už je známo, a to z některých výstupů v bulvárních médiích, že skon dcery nesla Jana Postlerová velmi těžce. A to nejen v kontextu skutečnosti, že jí zemřela dcera, ale i toho, že již jde o ženu ve vyšším seniorském věku.

"Nedokázala jít na smuteční akt v divadle a ani na mši v Ludmile. Ani s doprovodem někoho blízkého. Dokonce řekla, že by se nemohla zúčastnit ani uložení do hrobu," sdělil pro deník Blesk zdroj –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ má jít o muže, který je Janě Postlerové v současnosti významnou oporou.

Na zádušní mši a při ukládání do hrobu nebyl ani syn herečky –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ třicetiletý Damián, který trpí Aspergerovým syndromem, což je vrozené onemocnění mozku, kdy pacienti vnímají svět odlišně a mívají problém s navazováním a udržováním vztahů a komunikací. Situace, kterou si plně nemusí uvědomovat, by pro něj nemusela být vůbec jednoduchá. V doprovodu ošetřovatele tak byl přítomen jen na smutečním obřadu v Divadle na Vinohradech. Na mši v nedalekém kostele sv. Ludmily už nebyl.

Do divadla se přišla rozloučit řada herců, mezi nimiž nechyběli Petr Kostka, Carmen Majerová, Taťána Medvecká či Tomáš Töpfer. Na zesnulou herečku zavzpomínal i její kolega Honza Musil, který pro ŽivotvČesku.cz uvedl, že více se znal s maminkou Simony Janou Postlerovou. S maminkou se v divadle rozloučila za rodinu její dcera Jana Magdaléna Hrášková.

"Já víc pracoval kdysi s její maminkou Janou, která učila rétoriku. Mě dostalo to, že umřela tak mladá a opravdu tak nečekaně," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz náhlou smrt herečky známý spíkr.

Na úmrtí Simony Postlerové zareagoval pro ŽivotvČesku.cz i slavný režisér Zdeněk Troška. "Osobně jsme se neznali, nikdy jsem s ní nic netočil. Ale je to hrozná zpráva, v poslední době zemřela spousta skvělých umělců, je mi to moc líto," sdělil skleslým hlasem režisér oblíbených komedií a pohádek.

Postlerová patřila k výrazným divadelním herečkám a dabérkám. Svůj život spojila s pražskými Vinohrady, i proto smuteční akce proběhly právě tam. V Divadle na Vinohradech hrála více než 30 let, přešla tam z Národního divadla.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.