Poslední šance se vykoupat, ale deštníky mějte u sebe, říká o počasí v dalším týdnu meteoroložka

Počasí v dalším týdnu bude doslova aprílové.
Počasí v dalším týdnu bude doslova aprílové.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 8. 2020

Bouřky a vysoké teploty i v nadcházejícím týdnu potrápí Česko. Půjde zároveň o jednu z posledních možností, kdy se vykoupat v přírodních nádržích. Podle meteoroložky Dagmar Honsové lze od pondělí očekávat střídání vysokých teplot a bouřek s možným krupobitím.

"V pondělí před příchodem studené fronty k nám bude pronikat teplejší vzduch. Pokud jde o maximální teploty, budou podobné jako v nedělí 25 až 29 stupňů Celsia. V odpoledních hodinách na většině území Česka očekáváme déšť a bouřky, které budou silné. Budou doprovázeny přívalovým deštěm a krupobitím," předvídá odbornice přes počasí.

Podle Honsové si v úterý připravte deštníky. "Bude zataženo s deštěm s přeháňkami a místy i bouřky. Co se týká denních teplot, budou se pohybovat v rozmezí 22 až 26 stupňů Celsia," odhaduje.

Středa: "Z počátku dne bude oblačno zejména na Moravě a ve Slezsku s deštěm a přeháňkami. Teploty stejné jako v předchozím dnu, tedy 22 až 26 stupňů Celsia. Od západu pak bude docházet k ubývání oblačnosti," má jasno meteoroložka.

Čtvrtek: "Očekávejme jasno až skoro jasno. Denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 25 až 29 stupňů Celsia," říká Honsová, která i pro pátek očekává podobný scénář s maximální teplotou 33 stupňů Celsia.

"V sobotu přijde výrazná fronta. Teploty okolo 27 až 31 stupňů Celsia. Postupně očekávejme přibývání oblačnosti s deštěm a bouřkami. V neděli potom oblačno, dešťové přeháňky, denní teploty mezi 22 až 26 stupni Celsia," upřesnila Dagmar Honsová s tím, že půjde o takové »aprílové « počasí.

Odbornice přes počasí zároveň podotkla, že pokud jde o teploty, poslední srpnový týden se bude pohybovat pod letní hranicí. "Noci se nám v tomto týdnu budou prodlužovat, tím bude zároveň voda chladnout a na konci srpna se setkáváme s největším znečištěním přírodních nádrží v rámci řas a sinic," dodala Honsová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.