Poslední sbohem pro hudebníka Vítězslava Vávru. Jeho památku přišel uctít Tomio Okamura i Jaroslav Uhlíř

Poslední rozloučení s bubeníkem a zpěvákem Vítězslavem Vávrou
Poslední rozloučení s bubeníkem a zpěvákem Vítězslavem Vávrou
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 7. 2021

Před několika dny zemřel ve věku 68 let po boji se zákeřnou nemocí Vítězslav Vávra, »zpívající bubeník« a bývalý manžel zesnulé zpěvačky Věry Špinarové (†65). Poslední rozloučení proběhlo v malé síni pražského krematoria ve Strašnicích, kde také řada známých osobností přišla uctít památku hudebníka. "Bohužel Víťův zdravotní stav se začal zhoršovat. Pořád jsme byli v kontaktu, ale je pravda, že naposledy jsme si volali v březnu s tím, že se sejdeme o prázdninách, až přejde vlna koronaviru," řekl manažer Jiří Bláha pro ŽivotvČesku.cz.

Umělecká i životní cesta bohužel skončila pro Vítězslava Vávru, který podlehl nádorovému onemocnění plic. Jeho pohřeb se konal v pražských Strašnicích a s hudebníkem, který se proslavil hity jako Citrónová holka nebo Už dávno se mi líbíš, se přišla rozloučit řada osobností. Jeho druhou manželkou byla hudební legenda a zpěvačka Věra Špinarová, která zemřela v březnu 2017.

»Zpívající bubeník« bojoval se zákeřnou nemocí, které nakonec na začátku července podlehl. O úmrtí Vítězslava Vávry informoval jeho syn Filip. Jeho odchod ranil také manažera Jiřího Bláhu, který Vávrovi pomáhal s jeho kariérou.

"Bohužel Víťův zdravotní stav se začal zhoršovat. Pořád jsme byli v kontaktu, ale je pravda, že naposledy jsme si volali v březnu s tím, že se sejdeme o prázdninách, až přejde vlna koronaviru. Říkal jsem si, že se za Víťou stavím, až přejde poslední vlna a budu naočkovaný," vyjádřil se po smutné zprávě o zpěvákově skonu pro ŽivotvČesku.cz.

Smutečního obřadu se zúčastnila spousta známých tváří napříč hudební nebo i politickou scénou. Chtěly projevit upřímnou soustrast a naposledy zavzpomínat na oblíbeného hudebníka. Mezi hosty se objevil předseda SPD Tomio Okamura (49), hudební skladatel a zpěvák Jaroslav Uhlíř (75) nebo moderátor Karel Šíp (76).

Respektovaný skladatel Jaroslav Uhlíř (75) se v poslední době potýkal se zdravotními probl...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.