Poslední snímky Bruce Willise odhalují, že je štíhlejší než obvykle. Boj s nemocí je znát, i když herec vypadá skvěle

Bruce Willis
Bruce Willis
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 9. 2022

Americký herec Bruce Willis (67) v březnu oznámil prostřednictvím rodiny, že musí ukončit kariéru kvůli nemoci, která zhoršuje jeho řečové schopnosti - jde o takzvanou afázii. Volný čas nyní tráví nejen s nejbližšími, ale také si často a rád vyrazí na kávu. V pátek si ji vychutnal v Santa Monice. I když je znát, že nemoc ho trápí, vypadal bezvadně. Britský deník Daily Express pak poukázal, že v poslední době viditelně zhubl.

Světově uznávaný herec se v boji s vážnou nemocí rozhodně nevzdává. Byla mu diagnostikována afázie, tedy nemoc, která postihuje řečové oblasti mozku. Od té doby se na veřejnosti objevuje jen sporadicky, když se například rozhodne zajít si na oběd či na kávu.

Podle britského bulvárního deníku Daily Express v poslední době Bruce Willis poměrně viditelně zhubl. Zároveň citoval jeho manželku Emmu Heming Willisovou (44), která uvedla, že její smutek nad jeho nemocí byl pro ni »paralyzující«.

Oblíbený herec s afázií bojoval dlouhodobě, ukončení kariéry bylo až posledním krokem. Jeho kolegové na něm pozorovali podivné chování už dlouho předtím, než se rozhodl, že už se před kamery nepostaví.

"Kolegové mi popisovali, jak velké problémy měl se scénáři. Často nemohl své věty pořádně vyslovit. Někdy si je nepamatoval. Později měl asistenta, který seděl v pozadí se scénářem a pomocí sluchátka mu věty říkal do ucha, aby je mohl opakovat," řekl zdroj deníku The Los Angeles Times.

Bruce Willis se před kameru poprvé postavil v roce 1980, kdy si zahrál ve filmu První smrtelný hřích. Dá se tak říct, že se herectví věnoval více než 40 let svého života, letos ale došel do momentu, kdy si řekl, že v něm pokračovat už nemůže.

Co je afázie:

Afázie či afasie je ztráta nebo porucha řeči, která je způsobena porušením řečových oblastí mozku. Vzniká jako následek úrazů hlavy, krvácení do mozku, nádorů, degenerativních či zánětlivých onemocnění nebo intoxikace. Afázie je předmětem zájmu různých věd, zejména neurologie, foniatrie, neuropsychologie a neuropsychiatrie.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.