Poslední vyjádření Františka Nedvěda: Prozradil, co si s bratrem Janem řekli, když se před smrtí usmířili

Jan Nedvěd s bratrem Františkem
Jan Nedvěd s bratrem Františkem
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 7. 2021

Hudební svět se v neděli ponořil do hlubokého smutku. Ve věku 73 let zemřel muzikant František Nedvěd, který musel být hospitalizován v nemocnici, když se mu vrátila zákeřná rakovina. Ještě před tím promluvil pro ŽivotvČesku.cz o svých velký plánech, jak s bratrem Janem (74) uspořádají koncert v největší pražské hale. "Já jsem s tím bratra oslovil," uvedl legendární hudebník, který měl radost, že se s bratrem nedávno usmířili.

Bratři František a Jan Nedvědovi dlouhé roky neměli zrovna ideální rodinné vztahy, důvodů rozepří a konfliktů bylo povícero. Přesto dokázal starší Jan udělat gesto, které bylo dojemným důkazem toho, jak pevné dokáže sourozenecké pouto být. Přišel totiž v polovině června na Františkovu svatbu, kterou si zpěvák po 50letém manželství s milovanou Marií na počest výročí zopakoval.

Setkání bratrů proběhlo i s objetím a hodně se spekulovalo, o čem si spolu povídali. "Mluvili jsme tak nějak všeobecně. Byl jsem překvapený, že přišel, protože jsem o tom nevěděl. Nezval jsem ho, přišel sám s manželkou. Slyšel jsem o něm hrozné věci, ale není to pravda," řekl František Nedvěd pro ŽivotvČesku.cz s tím, že jejich setkání mělo mít přesah do profesního života, a mohli by se tak společně potkat po letech i na pódiu.

"Na Strahově to asi nerozjedeme, tam se už nehraje. Zatím jen uvažuji zkusit O2 arénu, ale letos už to nestihneme, vypadá to možná na příští rok. Uvidíme, jak se to vyvine, vypadá to docela nadějně. Já jsem s tím bratra oslovil, ale není to rozhodně nic potvrzeného," sdělil František Nedvěd pro ŽivotvČesku.cz před tím, než odešel do hudebního nebe.

Dne 21. června 1996 se podařilo bratrům Nedvědovým vyprodat pražský Strahov, což bylo úctyhodné - tehdy počet návštěvníků přesáhl 60 tisíc. I tím se kromě svých nezapomenutelných hitů jako Růže z papíru, Toulavý ráno nebo Stánky zapsali do historie české hudební scény.

Bohužel společný koncert bratrů už se neuskuteční. Františku Nedvědovi se vrátila zákeřná rakovina, která napadla plíce. "Táta zemřel v neděli, vzalo to neskutečný obrat. V sobotu vypadal ještě v pořádku a v neděli odpoledne, když jsme do nemocnice jeli s maminkou, tak už moc nekomunikoval, ale říkal jsem si, že se to ještě obrátí. A večer o půl desáté nám volali z nemocnice, že táta zemřel," řekl pro ŽivotvČesku.cz syn hudebníka Vojta Nedvěd s tím, že věřil, že táta zabojuje a nemoc porazí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.